آرشیو مطالب در دسته بندی ‘جلسه’

گزارش جلسه نقش روابط عمومی ها در کاهش آسیبهای اجتماعی و توسعه حقوق شهروندی در استانداری به مناسبت هفته نیروی انتظامی مورخ ۱۶/۷/۹۳

در مورخه ۱۶/۷/۹۳ به مناسبت هفته ناجا جلسه ای با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری و تعدادی از مسئولین سازمانهای مردم نهاد در محل سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه تشکیل که ابتدا ۲ تن از مسئولین روابط عمومی استانداری کرمانشاه و اداره آموزش و پرورش و سپس مسئول یکی از تشکیلات مردم نهاد به بیان دیدگاههای خود پرداختند. پس از آن، آقای جلال مظفری کارشناس و مشاور معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری ضمن عرض تبریک هفته ناجا به بیان جایگاه روابط عمومی ادارات و سازمانهای مردم نهاد در زمینه پیشگیری از جرم پرداخت و اعلام داشت که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آمادگی هر گونه همکاری در زمینه های فکری، تشکیل اتاق فکر، همایش و اعزام کارشناس و مشاور جهت برگزاری جلسات آموزش همگانی در زمینه­های پیشگیری از جرم را دارد.
سپس جانشین فرماندهی انتظامی استان و معاون سیاسی و امنیتی استانداری به بیان نوع تعامل و همکاری همه دستگاهها در زمینه جرم زدائی از یک سو و از سوی دیگر تلاش در جهت پیشگیری از وقوع جرم پرداختند.

 

 

 

 

تشکیل نهاد داوری در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه

در ادامه همکاری های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با اتاق بازرگانی استان روز یکشنبه مورخه نهم تیرماه ۱۳۹۲ جلسه افتتاحیه نهاد داوری اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از طرف اتاق بازرگانی استان کرمانشاه و بنا بر دعوت آنان با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری ریاست کل دادگستری استان کرمانشاه، آقای بهمن مرادی فر معاون رئیس کل دادگستری استان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، آقای محبی دبیر کل مرکز داوری اتاق ایران و با شرکت اعضا اتاق بازرگانی کرمانشاه در محل اتاق بازرگانی برگزار شد.
در این جلسه آقای مظفری آمادگی دستگاه قضائی را برای حمایت همه جانبه از نهاد داوری اتاق بازرگانی استان اعلام کرد. ایشان ایجاد مراکزی نظیر نهاد داوری اتاق بازرگانی را وسیله ای جهت سبک تر شدن بار پرونده های دستگاه قضائی دانست که به تسریع در فرایند بررسی های قضائی می انجامد.
رئیس کل دادگستری استان افزودند: نکته قابل تامل این است که همه مسئولان اعم از مدیران بانکی، مدیران اداری و شهرداری ها باید مسئولیت پذیر باشند و برای اموری مانند وصول مطالبات، رفع مشکل معارضین در اجرای پروژه ها و … اقدامات مدبرانه و پیشگیرانه انجام دهند و از این مسائل به امید اینکه دستگاه قضائی مشکلات را رفع کند به سادگی نگذرند.
 محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران نیز در سخنانی خواستار ترغیب طرفین پرونده های تجاری و بازرگانی برای ارجاع آن به مراکز داوری توسط دستگاه قضائی شد تا هم در این مرکز نوپا رونق ایجاد شود و هم حجم پرونده های دادگستری کاهش یابد. 
در ادامه کاشفی رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز از مرکز داوری اتاق بازرگانی به عنوان پتانسیلی یاد کرد که تاکنون به دلیل عدم آگاهی مردم از عملکرد آن مورد توجه جدی قرار نگرفته است و بنابراین باید اطلاع رسانی جامعی از نحوه عملکرد آن انجام گیرد.
شایان ذکر است در پایان این مراسم لوحی که سابقا به منظور تجلیل از زحمات ریاست محترم دادگستری استان در خصوص ایفاء نقش موثر در امر نهاد داوری از سوی اتاق بازرگانی (مرکز) تهیه شده بود و دستگاه قضایی استان در این امربه عنوان نهاد نمونه شناسایی شده بود به ایشان اهداء گردید.

 نهاد داوری1 نهاد داوری2

 

گزارش مسئولین ستادهای حفاظت اجتماعی تابعه استان مورخ

راس ساعت ۹٫۳۰ صبح اولین جلسه مسئولین ستادهای مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی شهرستانهای تابعه استان کرمانشاه با حضور آقای مرادیفر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان، در محل سالن جلسات دادگستری کل با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… برگزار شد. سپس آقای مرادیفر به بیان خیر مقدم و تشکر از مدعوین پرداخته و از مسئولین ستادهای تابعه خواستند که مسائل و نقطه نظرات حوزه کاری خود را بیان کنند، و بر این اساس کلیه حاضرین در جلسه مسائل حوزه فعالیت خود را مطرح کردند و بعد از آن آقای مرادیفر طبق آموزه های دینی به اهمیت و جایگاه پیشگیری در نظام قضایی کشور که در واقع نوعی مشارکت مردم در قضا می باشد و نشان از بالندگی سیستم قضایی کشور بوده اشاره داشتند.
و در قسمت دوم سخنان خود به اهمیت انتخابات که از ابتدای انقلاب تا کنون یک پشتوانه و فرصت ارزشمند برای نظام و مردم شهید پرور و ولایتمدار بوده پرداختند. که دشمن درصدد است با رخنه این فرصت طلایی و پشتوانه معنوی آن را به یک تهدید و بحران علیه کشور ما تبدیل کنند. به توصه های رهبر معظم انقلاب در این زمینه اشاراتی داشته و آن را یک تکلیف هم از جایگاه فقهی و هم از جایگاه حقوقی برای ما بعنوان یک شهروند داشته اند و این امر را نشانه اقتدار نظام در امر حماسه سیاسی دانسته اند.
و سپس تاکید بر کیفیت بخشیدن به برنامه های ستاد و تشکیل کمیته های تخصصی در ستاد داشتند. و همچنین مقرر شد که در اسرع وقت شهرستانهای استان یک جلسه کاری در خصوص مسائل مختلف انتخابات از جمله تخلفها و … برگزار گردد که شاهد یک انتخابات سالم مثل گذشته باشیم. و در خاتمه از حضور همه حاضرین قدردانی به عمل آمد.

8

جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی

بسمه تعالی
گزارش چهارمین جلسه ستاد ویژه پیشگیری از جرایم احتمالی انتخاباتی استان کرمانشاه مورخه ۲۱/۳/۹۲
اعضای حاضر در جلسه: اعضای ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و روسای ستاد انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری
جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم شروع شد و در ابتدای جلسه آقای بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ضمن خیر مقدم به حاضرین درجلسه و اشاره به موضوع و دستور کار جلسه، بیان داشتند که با توجه به ساز و کار پیچیده و منظم انتخابات امکان تقلب وجود ندارد و به روسای ستاد انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری یادآور شدند که در مورد جشنها و اعتراضات قبل و بعد از انتخابات نسبت به آرام کردن فضا اقدام نمایند و متذکر شدند چنانچه اعتراضی هم باشد باید از طریق مجرای قانونی پیگیری شود. در ادامه نماینده شورای نگهبان در استان به بیان نکاتی در زمینه روزهای مانده به انتخابات بیان داشتند. اهمیت انتخابات بر همگان روشن و آشکار است و در این برهه از زمان چند نکته حائز اهمیت است : ۱- حضور گسترده، پررنگ و پرشور مردم در پای صندوقهای رأی ۲- انتخاب باید آگاهانه و عالمانه باشد. ۳- در امر انتخابات ۴ گروه دخیل هستند که عبارتند از گروه اول یک گروه اجرایی(وزارت کشو، استانداری ها و …) گروه دوم گروهی که تامین امنیت انتخابات را به عهده دارند (نیروی انتظامی و …) گروه سوه گروه ناظرین امر انتخابات و گروه چهارم کاندیداهایی که در عرصه انتخابات رقابت می کنند. ایشان سپس ترکیب اعضای اجرایی (۷ نفر)- انتظامی (۳ نفر) – ناظرین (۴) و هر نامزد (۱ نماینده) را شرح دادند که بطور کلی بین ۱۷ الی ۲۲ نفر در هر صندوق حضور دارند. با توجه به مطالب فوق تقلب در امر رای گیری امری محال است.
نکته حایز اهمیت این است که وظیفه همه تشکیلات برگزار کننده انتخابات “صیانت از آراء ملت” است.
مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری اشاره ای به کلیت انتخابات داشتد:
در استان ۱۸۲۵شعبه اخذ رای وجود دارد که از این تعداد ۸۲۰شعبه ثابت شهری ۲۷ شعبه سیار شهری ۱۳۵ صندوق ثابت روستایی ۱۶۵ شعبه سیار اختصاصی ریاست جمهوری و ۶۷۸ شعبه سیار روستایی پیش بینی شده است.
بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاحیه زمستان ۹۰ همراه داشتن کارت ملی الزامی نیست و همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی کفایت می کند.
با توجه به ساختار پیچیده انتخابات امکان تقلب وجود ندارد و روساس ستادهای انتخاباتی نامزدها این نکته را مد نظر خود و حامیان نامزدها قرا دهند.
فرماندهی انتظامی استان: ضمن تشکر از تشکیل جلسه توجیهی و همچنین تشکر از روسای ستهادهای انتخاباتی که با مدیریت خود باعث شده اند که تنش خاصی بوجود نیاید خواستار اداه همین روند در روزهای پایانی و همچنینی روزهای پس از رای گیری شدند. فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) نیز از نقش مهم روسای ستادهای انتخاباتی در برگزاری هرچه با شکوهتر انتخابات تاکید داشتند و نامگذاری امسال را با نام حماسه سیاسی از سوی رهبری نشانگر اهمیت انتخابات از نظر ایشان دانستند و اشاره داشتند که حضور حداکثری مردم ملاک است و از روسای ستاد خواستند که نسبت به توجیه اعضای ستادها و حامیان نامزدها اقدام لازم را انجام دهند. روسای ستادهای انتخاباتی نیز ضمن تشکر از تشکیل جلسه همگی متذکر شدند که همه نامزدها تایید شده شورای نگهبان و نظام هستند و پیروزی هریک پیروزی ملت و نظام است. لذا تمام تلاش و سعی خود را در خلق حماسه سیاسی امسال و برگزاری انتخاباتی آرام و بدور از هر حاشیه ای بکار خواهند گرفت.

جلسه توجیهی کاراگاههای علمی کاربردی+گزارش تصویری

جلسه توجیهی کارگاههای علمی کاربردی پیشگیری از وقوع جرم با حضور ریاست محترم دادگستری استان کرمانشاه حضرت حجة السلام و المسلمین جناب دکتر مظفری و معاونین دادگستری استان و روسای شهرستانهای استان کرمانشاه در مورخه ۵/۶/۹۱ برگزار گردید.

در ابتدا حاج آقای گل آور معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان  ضمن بیان اهداف برگزاری کارگاههای شهرستانها اظهار داشتند:هدف از برگزاری کارگاههای ایجاد تعامل و هم افزایی خردجمعی جهت یافتن راه حل علمی برای پیشگیری و از میان بردن زمینه های جرم است.

در ادامه حاج آقای مظفری رئیس کل دادگستری پیشگیری از وقوع جرم را امر اجتناب ناپذیر دانسته و اظهار داشتند اگر به مقوله پیشگیری عنایت ویژه نشود نتیجه  کار دستگاه قضایی بیهوده خواهد بود چون هر تعداد پرونده مختومه شود تعداد بیشتری پرونده جدید وارد دستگاه قضایی می شود اما اگر بسترهای جرم از طریق اقدامات پیشگیرانه سترون گرددجامعه از اثرات مطلوب آن  بهره مند می گردد.

جلسه پهلوان سرا

در مورخه ۴/۶/۹۱ دومین جلسه نهاد پهلوان سرا با حضور مدعوین و هیات امناء استان در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه برگزار گردید .
در این جلسه که ابتدا با تلاوت قرآن کریم آغاز گردید ابتدا حاج آقا گل آور ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار داشتند : اهدافی که پهلوان سرا بدنبال تحقق آن است بسیار والا و غایت آمال ماست .در صورت تحقق این اهداف فضائل و صفات والای انسانی در جامعه پررنگ خواهد شد و هرچه فضیلت های انسانی ودینی در جامعه بروز و ظهور داشته باشد به همان میزان رذائل اخلاقی و جرائم در جامعه کمتر خواهد شد .
در ادامه جناب آقای دکتر رادفر اساسنامه نهاد را تشریح نمودند و هر کدام از حاضرین نکته نظرات خود را بیان داشتند ودر پایان مصوباتی بشرح ذیل تصویب گردید .
۱ – انتخاب دبیر کل پهلوان سرا و هیات اجرائی و هیات مدیره .
۲ – مصوب شد از فضاهای بلااستفاده مساجد و حسینیه ها جهت راه اندازی پهلوان سرا استفاده شود .
۳ – مصوب شد فی مابین معاونت اجتماعی ،سازمان تبلغات و اداره کل ورزش و جوانان تفاهم نامه ای جهت همکاری مشترک منعقد گردد .
۴ – دعوت از چهره های شاخص اجتماعی ،فرهنگی وورزشی وموجه جهت پیوستن به هیات اجرائی .
۵ – مصوب شد پهلوان سراهایی که در راستای ترویج روحیات جوانمردی و تواضع ودستگیری از ضعفاء خدمات بارزی انجام دهند در تریبون نماز جمعه از آنان تقدیر بعمل آید .

بنیاد صیانت از نهاد خانواده مرداد ماه ۱۳۹۱

دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم مرداد ماه ۹۱

برگزاری سمینار تخصصی سیاست های نوین کیفری و پیشگیری از جرم

نظر به برگزاری سمینار تخصصی سیاست های نوین کیفری و پیشگیری از جرم با موضوع(( مسئولیت کیفری ،ادله اثبات دعوی و اجرای مجازاتها به مدت دو روزدر روزهای ۲۱و ۲۲ تیر ماه ،معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه در این سمینار با حضور

۱ – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری جناب آقای گل آور

۲ – رئیس شعبه ۲۰ دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه جناب آقای نعمت صادقی

۳ – رئیس شعبه دوم دادگاه حقوقی اسلام آباد غرب جناب آقای مهرداد کاظمی

۴ – مدیر پیشگیری از وقوع جرم جناب آقای هدایت حیدری شرکت نمودند و گزارش کامل و مبسوط از موضوعات سمینار در قالب پاور پونت ارائه گردید .

جلسه ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی کشور

با عنایت به برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی کشور و ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستر ی استان کرمانشاه  با حضور روسا و معاونین ستادهای مردمی و بازرسی و نظارت و مسئول نهادهای  مردمی NGO  به مدت دو روز در مورخ ۲۵ و ۲۶ تیر ماه برگزار گردید .

در این نشست صمیمی آقای گل آور در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی ستاد نکاتی را بیان نمودند و سپس سایر اعضاء ستاد به بیان دیدگاههای خود پرداختن .

نظرسنجی