Archive for سپتامبر, 2012

امر به معروف و نهی از منکر

و اذ قالت امه منهم لم تعظون قوما الله مهلکهم او معذ بهم عذابا شدیدا قالو معذره الی ربکم و لعلهم یتقون

و (به یاد آوری) زمانی کـه گروهی از آنـان (بنی اسرائیل، بـه گروهی دیگر که نهی از منکر میکردند) گفتند: چرا شما قومی را موعظه میکنید که خدا هلاک کننده ی ایشان است، یا عذاب کننده ی آنان بر عذابی سخت است؟ گفتند: بـرای آنکه عذری باشد نزد پروردگارتان و شاید آنها نیز تقوا پیشه کنند. ادامه مطلب »

کودک طلاق

هر طلاق، مرگ تمدن کوچک خانواده است

طلاق پدیده ای است که متاسفانه آمارش نه تنها در ایران، بلکه درجهان رو به افزایش است.در طول سفر زندگی،طلاق راه انحرافی پیش بینی نشده ای در مسیر زیبای رویا هایمان است. طلاق شعله های محبت را خاموش میکند و عشق ها را به کینه و دشمنی مبدل میسازد و رشته های الفت و دوستی ها را پاره می کند. خطر بزرگ این جدایی و طلاق متوجه کودکان است که دل به مهر و عنایت والدین گرم داشته و خانواده را مرکز امید و پناهگاه خویش میشناسند. ادامه مطلب »

جلسه توجیهی کاراگاههای علمی کاربردی+گزارش تصویری

جلسه توجیهی کارگاههای علمی کاربردی پیشگیری از وقوع جرم با حضور ریاست محترم دادگستری استان کرمانشاه حضرت حجة السلام و المسلمین جناب دکتر مظفری و معاونین دادگستری استان و روسای شهرستانهای استان کرمانشاه در مورخه ۵/۶/۹۱ برگزار گردید.

در ابتدا حاج آقای گل آور معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان  ضمن بیان اهداف برگزاری کارگاههای شهرستانها اظهار داشتند:هدف از برگزاری کارگاههای ایجاد تعامل و هم افزایی خردجمعی جهت یافتن راه حل علمی برای پیشگیری و از میان بردن زمینه های جرم است.

در ادامه حاج آقای مظفری رئیس کل دادگستری پیشگیری از وقوع جرم را امر اجتناب ناپذیر دانسته و اظهار داشتند اگر به مقوله پیشگیری عنایت ویژه نشود نتیجه  کار دستگاه قضایی بیهوده خواهد بود چون هر تعداد پرونده مختومه شود تعداد بیشتری پرونده جدید وارد دستگاه قضایی می شود اما اگر بسترهای جرم از طریق اقدامات پیشگیرانه سترون گرددجامعه از اثرات مطلوب آن  بهره مند می گردد.

جلسه پهلوان سرا

در مورخه ۴/۶/۹۱ دومین جلسه نهاد پهلوان سرا با حضور مدعوین و هیات امناء استان در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه برگزار گردید .
در این جلسه که ابتدا با تلاوت قرآن کریم آغاز گردید ابتدا حاج آقا گل آور ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار داشتند : اهدافی که پهلوان سرا بدنبال تحقق آن است بسیار والا و غایت آمال ماست .در صورت تحقق این اهداف فضائل و صفات والای انسانی در جامعه پررنگ خواهد شد و هرچه فضیلت های انسانی ودینی در جامعه بروز و ظهور داشته باشد به همان میزان رذائل اخلاقی و جرائم در جامعه کمتر خواهد شد .
در ادامه جناب آقای دکتر رادفر اساسنامه نهاد را تشریح نمودند و هر کدام از حاضرین نکته نظرات خود را بیان داشتند ودر پایان مصوباتی بشرح ذیل تصویب گردید .
۱ – انتخاب دبیر کل پهلوان سرا و هیات اجرائی و هیات مدیره .
۲ – مصوب شد از فضاهای بلااستفاده مساجد و حسینیه ها جهت راه اندازی پهلوان سرا استفاده شود .
۳ – مصوب شد فی مابین معاونت اجتماعی ،سازمان تبلغات و اداره کل ورزش و جوانان تفاهم نامه ای جهت همکاری مشترک منعقد گردد .
۴ – دعوت از چهره های شاخص اجتماعی ،فرهنگی وورزشی وموجه جهت پیوستن به هیات اجرائی .
۵ – مصوب شد پهلوان سراهایی که در راستای ترویج روحیات جوانمردی و تواضع ودستگیری از ضعفاء خدمات بارزی انجام دهند در تریبون نماز جمعه از آنان تقدیر بعمل آید .

بنیاد صیانت از نهاد خانواده مرداد ماه ۱۳۹۱

دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم مرداد ماه ۹۱