Archive for آگوست, 2013

گزارش جلسه افتتاحیه نخسین دوره تربیت مربی طرح امید (۳/۶/۹۲)

جلسه افتتاحیه دوره تربیت مربی طرح امید استان کرمانشاه با تلاوت آیاتی چند از قرآن شروع شد. در ابتدای جلسه آقای مرادیفر “معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه” ضمن عرض خیر مقدم به محضر مدیر عامل محترم موسسه خادمان علم و اخلاق (امید) “سعید امانی” و سایر مدعوین که همگی از مدرسین دانشگاه، معلمان فرهیخته و فرهنگیان استان بودند، به معرفی طرح امید بر اساس آموزه های دینی پرداخته و اشاره داشت که  “امید” که مخفف اخلاق، معرفت، یادآوری و دستگیری از دیگران است اگر در جامعه نمود پیدا کند شاهد بسیاری از آسیبهایی که اکنون گریبانگیر جامعه است نخواهیم بود و همچنین بیان داشت که اجرای طرح فعلاً در سطح شهر کرمانشاه و در آینده نزدیک در کل استان خواهد بود. سپس آقای امانی ضمن تشریح طرح امید با استناد به آیات قرآن که همه انسانها دارای یک تقوای فطری هستند، هدف نهایی طرح امید را زمینه سازی برای بروز و ظهور همین تقوای فطری دانست که در صورت تحقق می تواند فرد و جامعه را نجات دهد و این تقوای فطری می تواند فرد و جامعه را به مسیر درست هدایت کند. و در پایان اشاره ای مختصر به برنامه های این دوره ۴ روزه داشت.

 

نهاد های داوری در استان کرمانشاه راه اندازی شده است

آقای بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه اعلام کرد به منظور قضازدایی و کاهش حجم پرونده های ورودی به دادگستری استان با همکاری این معاونت نهاد داوری در کانون وکلا استانهای کرمانشاه و ایلام و نیز نهاد داوری اتاق بازرگانی کرمانشاه راه اندازی و در حال فعالیت هستند. همچنین طی نشستی با رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی، اساسنامه نهاد داوری این کانون نیز تنظیم و به زودی راه اندازی خواهد شد.  ایشان افزودند در این زمینه تلاش شده است که داوران از تجربه و صلاحیت علمی لازم برخوردار و واجد شرط امین بودن باشند.  به گفته آقای مرادیفر انتظار می رود با توجه با اینکه استان کرمانشاه دارای بازارچه های متعدد مرزی است و عرصه تبادلات تجاری است راه اندازی نهاد داوری بتواند با سرعت زیاد، هزینه کم و بدور از فضای قضائی بخش عمده ای از دعاوی را حل و مانع ورود آنها به دستگاه قضائی شود.

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش دانشجو در مرکز علمی- کاربردی دادگستری استان کرمانشاه امسال به حدود ۵۰۰ نفر خواهد رسید

آقای بهمن مرادی فر معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و سرپرست مرکز علمی- کاربردی دادگستری کل استان ضمن اعلام این مطلب بیان داشت هم اکنون قریب به ۲۰۰ دانشجو در سه گرایش دستیاری حقوق و دستیاری قضائی، حقوق و شوراهای حل اختلاف و حقوق و خدمات قضائی در مقطع کاردانی به نحو پودمانی در مرکز علمی- کاربردی دادگستری استان کرمانشاه  مشغول به تحصیل هستند. ایشان افزودند درسال جاری نیز ضمن اینکه شیوه آموزش از پودمانی به ترمی ارتقاء یافته است در گرایش علوم ثبتی برای مقطع کاردانی دانشجو پذیرش میشود. همچنین مجوز اخذ پذیرش دانشجو در رشته علوم ثبتی در مقطع کاردانی به کارشناسی برای کسانی که دارای مدرک کاردانی هستند صادر شده و امسال در این مقطع نیز دانشجو پذیرش خواهد شد. آقای مرادی فر در ادامه ضمن پیش بینی این نکته که تعداد دانشجویان این مرکز در مهر ماه سال جاری به ۵۰۰ برسد افزودند با التفات به اینکه مدرسین مرکز فوق از بین قضاتی که دارای توانمندی های علمی و تجربی هستند انتخاب میشود سطح آموزش در حد بالائی قرار دارد و همین موضوع سبب رغبت متقاضان می گردد.