Archive for نوامبر, 2014

بررسی وضعیت دوربین های مداربسته و سیستم نظارت بر این دوربینها در اماکن خاص مانند استخرها، تالارهای برگزاری مراسم، فروشگاههای پوشاک و ….

جلسه هماهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و سازمانها و ادارات ذیربط در امر نظارت بر اماکن عمومی و اصناف در خصوص کنترل دوربینهای مداربسته مورخ ۲۰/۸/۹۳ رأس ساعت ۹ صبح در محل دفتر معاونت اجتماعی دادگستری کرمانشاه برگزار شد.
 در ابتدا سرهنگ رضائی مدیریت نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد که مطابق دستورالعمل ناجا اماکن موظف است اکثر اصناف به دلیل جلوگیری از سرقت و سایر موارد امنیتی اقدام به نصب دوربین مداربسته بنماید. وی در ارتباط با تالارها و باغ­هایی که اقدام به برگزاری مراسم به صورت مختلط می نمایند، به نبود اراده جمعی در بین ارگانهای مرتبط در رابطه با برخورد با چنین مجالسی اشاره کرد.
سرهنگ رستمی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی عنوان کرد آنچه که بیشتر خواست مسئولین و مردم است، نظارت بیشتر بر باغات و تالارهاست. پیشنهاد ایشان این است که از طریق شرکتهای خدمات حفاظتی بنیاد تعاون نسبت به تأمین مأمور مراقب و ناظر به تالارها اقدام نمایند.
 به نظر سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف برخورد با معضلات موجود نیاز به برگزاری چندین جلسه هماهنگی جهت رسیدن به راهکار می باشد.
به گفته مرادی رئیس اتحادیه تالارهای برگزاری مجالس مجوزهای صادر شده بدون توجه به اساسنامه و دستورالعمل خاصی بوده است و در حال حاضر امکانات تفکیک و جداسازی با توجه به وضعیت سالنهای فعلی در بسیاری از تالارهای امکان پذیر نمی باشد.
در ادامه مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ضمن اشاره به اینکه اگر چه اساسنامه مدون و جامعی راجع به دوربینهای مداربسته در اماکن وجود ندارد لکن نصب دوربین در اتاقهای پرو و آرایشگاههای زنانه ممنوع و باید در این مورد کنترل لازم به عمل آمده و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شوند. وی بیان داشت که برای نظارت بر اماکن عمومی و چگونگی نصب و بهره برداری از دوربینهای مداربسته بایستی به گونه ای برنامه ریزی کرد که به صورت سرزده و تصادفی این اماکن مورد بازدید قرار گیرند و به نوعی نظارت پنهان حاکم شود و برخورد قهری در مراحل آخر باشد.

 

اجرای دوره دیگری از طرح امید در زندان مرکزی دیزل آبادکرمانشاه

 

از مورخه ۱۵/۸/۹۳باتوجه به هماهنگی های بعمل آمده  بامسئولین زندان  دیزل آباد کرمانشاه ومعاونت اجتماعی دادگستری کرمانشاه کلاس آموزش خانواده (مهارتهای زندگی ) بامحوریت وموضوعیت طرح امیدتوسط عبدی نایب رئیس موسسه  خادمان علم واخلاق(امید)ومدرس رسمی طرح امید وکلاسهای آموزش خانواده در محل  زندان مذکور وباحضور جمعی اززندانیان زندان مورد نظر برگزارگردیددر این جلسه عبدی ضمن بیان نکاتی در خصوص مهارتهای زندگی با توجه به آموزه های دینی برای حاضرین وتشریح طرح امید اظهار داشتند باتوجه به عدم توفیق رویکردهای کیفری ووضعی درپیشگیری ازجرم وتلاش جرم شناسان وجامعه شناسان وروان شناسان درشناخت بهتر زمینه های ارتکاب جرم موجب شده تارویکرد نوین مورد مطا لعات واقدامات پیشگیرانه سازمانهای بین المللی ومنطقه ای وبسیاری از کشورهای پیشرفته جهان قرارگیرد  در این رویکرد که گاهی فراتر از پیشگیری از وقوع جرم بوده وبه پیشگیری ازمجرمیت می اندیشد گرایش به ارتکاب جرم نه یک واقعه  بلکه یک مسیر تلقی میشود که از دوران کودکی ونوجوانی آغاز میگردد وانسان از آغاز تارسیدن به سن بلوغ مراحل متعددی ازرشد راطی میکند که برخورداری وی از ویژگیهای زیستی وروانی مطلوب وورودموفقیت آمیز به زندگی اجتماعی ونیز هم نواشدنش باارزشها وهنجارها والگوهای پذیرفته شده رفتاراجتماعی مستلزم آن است که وی مراحل رشد را به نحو مطلوب پشت سر بگذارد لذا باعنایت به مراتب فوق و با توجه به تحقیقات انجام شده چون کودکان ونوجوانان بیش از هر گروه سنی دیگری در معرض گرایش به رفتار انحرافی قرار دارند بنا براین بر  خانواده ها ودستگاههای متولی و مرتبط وآموزش وپرورش و… لازم است که امکاناتی را فراهم نمایند تا کودکان ونوجوانان را به سوی روند شخصیتی وتعلیم وتربیتی عاری از جرم وبزهکاری هدایت کنند وی سپس  به اجرای طرح مذکور پرداختند

 

تشکیل کلاس آموزش مهارتهای زندگی بارویکرد رشد مداری درهلال احمر کرمانشاه

در مورخه ۲۱/۸/۹۳ راس ساعت ۵/۲کلاسهای آموزش خانواده بارویکر درشد مداری باحضور جمعی از داوطلبان عضوهلال احمر شهرستان کرمانشاه با همت مسئولین محترم هلال احمر وبامربی گری اکبرعبدی کارشناس فرهنگی ومدرس دانشگاه وکلاسهای آموزش خانواده از حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه درمحل کلاس شماره ۴ دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر کرمانشاه تشکیل گردید.شایان ذکراست که تاکنون تامل بسیار خوبی  بین مسئولین هلال احمر وحوزه معاونت اجتماعی دادگستری کرمانشاه در برگزاری این دوره ها وجود داشته است

 

 

 

 

اجرای آموزش مهارتهای زندگی (طرح امید)در زندان نسوان کرمانشاه جهت زندانیان

در روز پنج شنبه مورخه ۱۵/۸/۹۳دوره دیگری از سلسله کلاسهای آموزش خانواده (مهارتهای زندگی  طرح امید)باهماهنگی مسئولین محترم زندان نسوان کرمانشاه (کانون اصلاح وتربیت )شهرستان کرمانشاه  وموسسه امید معاونت اجتماعی دادگستری کرمانشاه با حضور جمعی از زندانیان درمحل یکی از کلاسهای  کانون مذکوردرکرمانشاه  باحضور سرکار خانم زیبا رستمی یکی از مربیان دوره طرح امید برگزار گردید   ابتدا خانم رستمی ضمن تشریح عملی طرح امید(ا .اخلاق ،م .معرفت،ی .یادآوری ،د .دستگیری از دیگران)  در خصوص شیوه های ارتقاء سبک زندگی ورفتار اجتماعی وآداب شهروندی برمبنای آموزه های دینی  وآشنایی با سبک زندگی اسلامی ایرانی مفصل برای مخاطبان صحبت کردو اظهار نمودند که باتکیه تام برمبانی  اسلامی  وارزشی  وتوجه همه جانبه  بر آنها میتوان زمینه بازتوانی وتوان افزایی وتقوی فردی واجتماعی را به صورت  خود انگیخته وخودمدار در افراد رابدست آوردوبدینوسیله زمینه ارتقاء مکارم اخلاقی وسلامت اجتماعی راخصوصادر بین نوجوانان وجوانان وخانوادها را ایجاد  نمود و………وی سپس به اجرای دوره مذکور جهت مخاطبین پرداخت.

 

 

 

 

نشست مسئولین دادگستری و روسای بانکهای استان در زمینه پیشگیری از مفاسد اقتصادی و بررسی راهکارهای وصول معوقات کلان بانکی

جلسه مزبور روز یکشنبه ۱۸/۸/۹۳ رأس ساعت ۸ صبح در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه و با حضور مسئولین قضائی، رؤسا و کارشناسان حقوقی بانکها و مؤسسات اعتباری استان برگزار شد. در ابتدای جلسه جناب آقای مرادیفر معاون قضایی رئیس کل و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم به حضار و تسلیت ایام محرم به نقش مهم بانکها در رابطه با مسائل اقتصادی کشور در جامعه امروز اشاره کرد و حمایت دستگاه قضائی از بانکها به خصوص در زمینه پیشگیری از مفاسد و مشکلات اقتصادی را یادآور شد. وی با اشاره به بحث مطالبات معوقه بانکی در سطح استان بیان داشت باید نهایت تلاش را جهت بازگشت وجوه معوقه به چرخه بانکی به کار برد، لیکن از بانکها انتظار می رود در پی ارائه راهکارهای وصول بهتر و سریعتر اخذ مطالبات بانکی و پیشگیری از اعطای تسهیلات بدون بازگشت باشند. وی اعلام نمود بانکها نباید با چشمداشت پیگیری قضائی و انتظامی اعطای تسهیلات نمایند لیکن یکی از مواردی که قابلیت پیگیری دارد، چگونگی اعطای تسهیلات هنگفت از طریق بانکهاست که این موضوع از طریق دستگاه قضائی و سازمان بازرسی دنبال خواهد شد.
ایشان اعلام کرد موضوع چگونگی تشکیل و تکمیل پرونده درخواست و اعطای تسهیلات از قبیل جعلی بودن مدارک ارائه شده به بانک و عدم ارائه آدرس و مشخصات دقیق وام گیرنده و موارد مشابه از موضوعاتی است که توسط دستگاه قضائی پیگیری خواهد شد و به جهت صیانت از بیت المال دستگاه قضا ذره­ای در این خصوص کوتاه نخواهد آمد و در چنین مواردی قبل از هر شخص و هر چیزی بانک تسهیلات دهنده و افراد مرتبط در امر ارائه تسهیلات مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت.
وی اعلام داشت دستگاه قضائی حامی مدیری است که به دلیل دقت در تضمین بازپرداخت تسهیلات همه جوانب امر را رعایت کندو حامی مدیری است که به علت اشکال در اسناد و مدارک وام گیرنده و عدم اعتماد کافی به وی از پرداخت تسهیلات خوداری می نماید.
وی ضمن اعلام اینکه در جلسه آتی موضوع چگونگی اقدامات بانکها در رابطه با موضوع بررسی خواهد شد، مسئولین بانکها را به بکارگیری روشها و طرق جدید وصول مطالبات دعوت کرد.
در ادامه جناب آقای توسلی زاده قائم مقام دادگستری کل استان کرمانشاه ضمن اشاره به اینکه توسل به دستگاه قضائی و انتظامی بایستی آخرین مرحله پیگیری اخذ مطالبات باشد، به لزوم استمرار برگزاری چنین جلساتی تأکید کرد. ایشان هدف از تشکیل این قبیل جلسات را بررسی روال گذشته و رفع نواقص و اتخاذ تصمیم مناسب جهت وصول مطالبات معوق   و نیز برنامه ریزی مناسب جهت بهبود روند اعطای تسهیلات و تضمین بازپرداخت اقساط آن در آینده اعلام کرد.
وی اعتبارسنجی و حساسیت کافی در اعطای وام از جانب بانکها و مؤسسات اقتصادی را عامل اصلی رفع این قبیل مشکلات دانست.
در ادامه آقای مهدی خانی رئیس سازمان بازرسی استان ضمن تشریح آخرین وضعیت مطالبات بانکی در استان، عدم استحکام تضمینات اخذ شده؛ اعلام اعسار و ورشکستگی صوری؛ به خطر افتادن اشتغال کارگران؛ جایگزینی تسهیلات(اعطای وام جهت بازپرداخت دیون) و صرف منابع قرض الحسنه بانکها در جاهای مغایر با نیات اعطای وام قرض الحسنه را از مهمترین علل تعویق بازپرداخت تسهیلات عنوان کرد. وی مهمترین ایرادات فرایند اعطای وام را  عدم رعایت مقررات موجود؛ عدم دقت و جدیت بیشتر در امر استعلام از وام گیرنده؛ اعطای تسهیلات به امور خارج از چرخه تولید؛ اقدام بانکها به ترهین محل اجرای طرح و در نتیجه تبدیل بانکها به بزرگترین مالک طرحهای ورشکسته؛ عدم احراز اهلیت متقاضی اعم از چک برگشتی و . . . توسط بانکها؛ عدم توجه کافی به حسابرسی کارشناسان شرکتها به خصوص شرکتهائی که در معرض ورشکستگی هستند و بیشتر بودن مدت بازپرداخت اقساط بانکی از مدت قرارداد واگذاری اراضی که از سوی منابع طبیعی جهت اجرای طرح بسته می شود، دانست.
آقای مهدی خانی در خاتمه به نقش تأثیر گذار شبکه بانکی در کاهش معضل بیکاری هم اشاراتی داشت.
آقای دالوندی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه عنایت حقوقی بیشتر کارشناسان بانکها به مسئله رهن و استعلام از ثبت اسناد را خواستار شد.
در ادامه برخی از سرپرستان شعب بانکها در رابطه با موضوع به ایراد مهمترین دغدغه های موجود پرداختند.:
کشوری مدیر امور شعب بانک انصار کرمانشاه ضمن اشاره به وجود حداقل ۱۸ شرط جهت اعطای وام و اینکه در استان بسیاری از شرکتها عمده این شرایط را ندارند، به معضل خلق پول و نیز مشکلات سر راه سپرده های نقدی اشاره کرد.
وی ضمن بیان اینکه برخی از شرکتها از چندین بانک وام می گیرند، پیشنهاد کرد که در صورت تعویق مطالبات چند بانکی که وام داده اند مدیریت آن شرکت را به عهده گیرند.
 در ادامه آقای ساعد سرپرست امور شعب بانک تجارت و محمدی سرپرست امور شعب بانک سپه در رابطه با مهمترین چالشهای  اعطای وام و وصول مطالبات به بیان دیدگاههای خود پرداختند.
جلسه رأس ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت./

 

 

برگزاری کلاسهای مهارتهای زندگی ( طرح امید)در سام و موئسسه (جمعیت) حضرت علی اصغر

 درتاریخ ۱۹/۸/ ۹۳ راس ساعت ۵/۹ صبح امروز دو شنبه جلسه آموزش مهارتهای زندگی درمحل موئسسه حضرت علی اصغر در یکی از محلات کرمانشاه باحضور جمعی از اعضای این موسسه  ومدرس مربوطه جناب آقای اکبرعبدی کارشناس فرهنگی ومدرس دانشگاه وکلاسهای آموزش خانواده از حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه برگزارگردید عبدی ابتدا به نقش وجایگاه وپتانسیل ارزنده  سام وسمنها در امر پیگیری از آسیبهای اجتماعی  پرداخته وسپس اظهار داشتند که موسسه خادمان علم واخلاق با اجرای طرحی تحت عنوان  طرح امید با در نظر گرفتن نکات یاد شده و متناسب با آسیبهای فردی و اجتماعی با تکیه بر مبانی اعتقادی شیعی در جهت بازتوانی و توانمندسازی بلکه رسیدن به ظرفیت خود مهندسی و اجتهاد اجتماعی آن هم در آسانترین شیوه و کوتاه ترین زمان ممکن و با هدف شتاب بخشی حداکثری و فراهم شدن زمینه همکاری تمامی نهادهای دولتی و غیر دولتی  بر  آن شده تا انشاا… دوش به دوش سایر استانها ی کشوربا شعارامید (ا .اخلاق ،م .معرفت،ی .یادآوری ،د .دستگیری از دیگران)  رادر دستور کار  خود قرار داده که بحمدالله در  تابستان سال ۹۲ استارت کار را با نام خداو با حمایت مسئولین محترم قضایی استان کرمانشاه زده است وپیشرفتهای خوبی هم داشته است وپس از آن به اجرای دوره مذکور جهت مخاطبین پرداختندو…….

 

 

نقش رسانه های بیگانه درایجاد زمینه برای عادی سازی وعادی جلوه دادن بزهکاری وآسیبهای اجتماعی

 در حال حاضر صرف نظر از جنبه های مثبت  دنیای ارتباطات  رسانه ای، شبکه های تلویز یونی و همچنین شبکه های اینترنتی وماهواره ای  ، مهمترین و تاثیر گزار ترین ابزار های نظام سلطه به حساب می آیند. چون نظا مهای سلطه گر برای غارت جوامع دارای  ثروت وسلطه پایدارومستمر بر آنان مهمترین حربه را تسلط فرهنگی می دانند  و کاملا روشن است در این راه،  اهداف، برنامه ها وسیاست های خود را ازکانال  شبکه های اینترنتی و آنتن های ماهواره ایی و …… به جامعه هدف و مخاطبین  خود ارائه می دهند . قدرت های سلطه گر و شبکه های وابسته به آنها، با بهره گیری از انواع رسا نه های خود، میزان اراده و تاثیر آرمان های مردم را بر سرنوشت شان ، آن چنان  بی اهمیت  ونا کار آمد جلوه داده  و دچار تحریف ساخته اند .که هرچه به آن ها دیکته شود باور میکنند ، چون دلیلی برای باور نکردن نمی یابند وهمچنین  علاوه برآن  رسانه های نظام سلطه   متاسفانه   بصورتی هدفمند ،نقش موثری در ایجاد ناهما هنگی وناهمنوایی و ارتکاب بزه درجوامع  بشری دارند و در حقیقت با پخش بعضی از مضامین رسانه ای اعم از الگوهای رفتاری و تبلیغاتی انحراف آمیز، تبلیغ روحیه مصرف گرایی و تجمل گرایی و همچنین موارد غیر منطبق با وضعیت وشرایط مخاطبین، ،منشاء تحریک افراد به امر ارتکاب بزه هستند.لذا برای بیان روشن موضوع  مثالی مشهور را ازآلبرت بندورا، روان‌شناس کانادایی-آمریکایی  که نظریه یادگیری مشاهده‌ای یا  مدلینگ را که درمورد تغییر  رفتارهای اکتسابی  یک انسان میباشدذکر مینماییم
دریک مطالعه  که توسط بندورا وهمکارانش روی مارها صورت گرفت .او وهمکارانش  موفق شدند  تا ترس شدید از مار رادرگروهی از آزمودنی ها جامعه مورد مطالعه خود که بزرگسال بودند از بین ببرند . در ابتدا برای آزمودنی ها یک فیلمی نمایش داده شد وآنها به تماشای فیلمی پرداختتند که درآن کودکان و نوجوانان وبزرگسالان به تدریج  تماس بیشتری را با مارهای مختلف  نشان میدادند.سپس در مرحله عملی کار،آزمودنی ها  ابتدا به مارهای پلاستیکی وسپس به مارهای واقعی اما غیر زنده (مرده)  دست زدندودرنهایت بالمس  انواعی از مارهای زنده  به مرحله ای رسیدند تا اجازه بدهند آزادانه،مارهایی برروی بدن عریانشان بخزند وبدین  ترتیب آزمودنی ها از این راه توانستند به تدریج  وبه مرور زمان برترس خود از مارها غلبه کنند.چرا که این یک روش سرمشق گیری موثر عادی شدن یک پدیده برای آزمودنی ها است که به مشارکت هدایت شده معروف است درابتد آزمودنی سرمشق را می دید که جسورانه دارد یک مار را دستکاری ولمس مینماید .بعد آزمودنی وارد همان اطاقی  که سرمشق در آن بود می شد ودستکاری ولمس ماررا ازسوی سرمشق  از نزدیک مشاهده میکردند،سپس درحالی که سرمشق دم وسر مارراگرفته بود آزمودنی بادستکش به لمس کردن ناحیه وسط بدن مار تشویق میشد.سپس آزمودنی مار را بادستکش لمس می کردند وبه تدریج دست به حرکتهای جسورانه تر در لمس ودستکاری مار می زدند.
بنابراین ,باعنایت به ظرافت وزوایای پیدا وپنهان  مثال مذکوربه نظر میرسد که کاملآهدف از بیان مطلب مورداشاره به صراحت روشن شده باشدکه در مثال فوق  باور همه افرادی که آزمایش برروی آنها اجرا شده بود  بر این بود که چون مار یک موجود فوق العاده خطر ناک است لذا هرگونه دست زدن ولمس کردن آن, رفتاری ماجرا جویانه وپر خطر بوده ودر واقع بازی کردن با جان خود میباشد. اما دیده شد که  ایجاد یک حس تنوع طلبی ومشارکت  هدایت شده وتمرین وتکرار  آن به طرق مختلف,  همان افرادی را که قبل از آزمایش از مار می ترسیدند. به جایی رسیدند که داوطلبانه حاضر شدند که یک مار  را برروی بدن لخت وعریان خود بخزند ,و امروزه متاسفانه رسانه ها  وشبکه های بیگانه تعمدآ با توجه به جایگاه ونقش  اجتماعی شان همین کار را با مخاطبین خودانجام میدهند . یعنی با نفوذی تدریجی ونرم واستفاده از روش مشارکت هدایت شده که مثال آن نیز ذکر گردید.جلوه های گونا ن گونی ازتخلفهای قانونی واخلاقی ضد عفت واخلاق عمومی واجتماعی به مانند  بی حجابی وبد حجابی , روابط  نا مشروع دختران باپسران, بی بند وباری جنسی ,برگزاری وشرکت در مجالس لهو ولعب وپرداختن به سکس در فضای مجازی وسکس کامپیوتری  واشاعه میل جنسی  را به منصه  ظهور وجاهای باریک و کام جویی های نا باورانه بکشانند وبدین طریق  با استفاده از انواع رسانه ها واز روی عنادی دیرینه  که با آموزه های دینی وفرهنگ غنی جامعه ما دارند وآن را  سد راه چپاولگری وسلطه خود بر ما  میدانندبا ظاهری فریبنده ,پایشان را از گلیم مرزهای جغرافیایی خود بیرون گذاشته وبه تدریج با تحریک هیجانات روحی یا همان میل وکشش جنسی طغیان گر انه زمینه را برای از بین بردن شرم وحیا وشکستن قبح گناه ومعصیت  وعادی جلوه دادن بزهکاری وهمچنین آموزش خواسته یا ناخواسته آنان  وتشویق جوانان ونوجوانان  مراتب ارتکاب جرم  وتخریب زیر ساختهای فرهنگی را برای  مجرمان تسهیل مینمایند. و بدینوسیله رسا نه های  دشمنان  وبیگانه گان درست به مانند  اسلحه ای آتشین تمامیت جسمی واخلاقی روحی  افراد ومخاطبین خود را  نشانه گرفته  ونا بود مینمایند.
 لذا رسانه ملی  همچنان که تا به حال تلاشهای ارزنده ای در این باره داشته است در کنار خانواده ودیگر نهادهای ذیربط باانجام نیاز سنجی درست وکارشناسی شده و تهیه برنامه های آموزشی جذاب و قابل فهم برای مخاطبان وآشناییشان با ارزشهای دینی جامعه،وغنی سازی فکر و ذهنشان ازارزشهای الهی وهدایت  فکرشان به سوی درست اندیشیدن . خصوصآ قشر نوجوان وجوان می تواند آنان رادر طول زندگی پراز فراز و نشیب دنیای رسانه ای پیش روی وتولیدات ومحصولات صنایع پلید  رسانه ای بیگانگان که  کاملا دارای ماهیتی  ویرانگر بنیان خانواده وضداخلاقی وضدفرهنگی و…. بوده و به صورت یک دامی سر راه آنان گسترانیده شده است.  مخاطبین  خود  رابیمه کند.و به عنوان اطلاع رسانی و آموزش پیشگیرانه  نقش بسزایی در خنثی سازی تلاش برنامه های رسانه ای بیگانگان در خدشه دار کردن سلامت اجتماعی آهاد جامعه ومخاطبین  داشته باشد.و بدین سان آسیبهای این عرصه را به حداقل برسانند
 منبع:کتاب نقش رسانه ها در بزهکاری وپشگیری از وقوع جرم 
 تهیه کننده:اکبرعبدی کارشناس فرهنگی از حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه

 

کارشناس فرهنگی از حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه در دبیرستان شاهد

 

درمورخه۲۶/۷/۹۳ راس ساعت ۱۱ صبح اکبرعبدی کارشناس فرهنگی ومدرس دانشگاه وکلاسهای آموزش خانواده از حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه راس ساعت ۳عصر در محل سالن جلسات دبیرستان  دخترانه شاهد یاران امام(ره) آموزش وپرورش  کرمانشاه به مناسبت  هفته تربیت بدنی وافتتاحیه المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای وروز تکریم خانواده به عنوان سخنران مراسم شرکت  نموده وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید وگرامیداشت یاد وخاطره امام و شهدای گرانقدر خصوصآشهدای فرهنگی ودانش آموز و هفته پیوند اولیا ومربیان ووفلسفه نام گزاری روز ۲۵ ذالحجه بعنوان روز خانواده در روز شمار تقویم ملی کشورمان درخصوص ویژگیهای  یک خانواده متعادل وهمچنین  لزوم الگو وسرمشق قراردادن امامان معصوم (علیهم السلام) توسط خانواده ها  در زندگی  درخصو ص  نقش ورزش درسلامت جسم وجان انسان نقش المپیادهای  درون مدرسه ای در شناخت استعدادهای ورزشی دانش آموزان و…….وهمچنین  آسیبهای اجتماعی و راههای برون رفت از آن بامحوریت پیشگیری رشد مدار وهمچنین کارکردهای نظام آموزشی وخانواده به بیان سخن پرداخته واز نقش خانه ومدرسه وگروه همسالان ورسانه وجایگاه محوری آنها در تربیت صحیح کودکان ونوجوانان ونقش کلیدی مادرا ن درسلامت وبهداشت روانی دانش آموزان واعضای خانواده ولزوم آموزش مهارتهای زندگی درکنار درس وتحصیل به فرزندان و…………..برای حاضرین به سخنرانی  پرداخت وی در خاتمه صحبتهای خود از بین مطالب ارائه شده (متن سخنران)به طرح چند سئوال پرداخته وبه دونفر از پاسخ دهندگان (بهترین وصحیح ترین پاسخ )هدایایی ازسوی مدیریت محترم دبیرستان اهداء گردید.وجلسه باختم صلوات برمحمد وآل محمد (ص)خاتمه یافت