Archive for نوامبر, 2014

ساماندهی وضعیت تالارهای برگزاری مراسم و مجالس کرمانشاه

در مورخ ۳/۹/۹۳ نشستی با حضور معاون اجتماهی و پیشگیری از وقوع جرم جناب آقای مرادیفر، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی جناب سرهنگ رستمی، مدیر اداره نظارت بر اماکن عمومی جناب سرهنگ رضایی ، رئیس اتاق اصناف جناب آقای ساسانس و کلیه مدیران تالارهای برگزاری مراسم در کرمانشاه در سالن شهدای اصناف برگزار شد که شرحی از آن در زیر آمده است.
در ابتدای جلسه محمدی رئیس اتحادیه صنف تالارداران و ساسانی رئیس اتاق اصناف و از میزبانان جلسه، خدمت مدعوین خیر مقدم عرض کردند. سپس آقایان رجبی نژاد، زین الدین، آهی و نجفی از نمایندگان تالارداران به بیان دغدغه ها و عرایض خود پرداختند. مشکلات مربوط به ایجاد تفکیک جنسیتی و دیوارکشی در تالارها، اشتغال و همکاری بخش خصوصی و دولتی جهت حمایت از کارآفرینان، فشارهای روحی غالب بر تالارداران، مشخص نبودن خدمات تالارها، دخالت بعضاً نابجای مسئولین و در نهایت بدنام شدن تالارها از جمله مهمترین مواردی است که نمایندگان تالارها بدانها اشاره کردند.
ساسانی رئیس اتاق اصناف ضمن اشاره به اینکه هیچ گونه بحثی درباره بد بودن یا اشکال در خصوصیات اخلاقی تالارداران در میان نبوده، بیان داشت که مراسمات در تالارها در چارچوب شرع و قانون برگزار می شوند.
در ادامه آقای مرادیفر معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ضمن گرامیداشت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و ماه صفر بیان داشت هدف از حرکت امام حسین(ع) چیزی جز اصلاح و بازگشت به سنت رسول اکرم(ص) نبوده است. وی به اهمیت زیادی که اسلام برای بازار اسلامی قائل شده است و نیز فرمان ۸ ماده­ای مقام معظم رهبری در ارتباط با مفاسد اقتصادی اشاره و اضافه کرد که خطاب امام حسین (ع) به لشگریان دشمن درباره تأثیر لقمه حلال و حرام در سرنوشت زندگی انسان هم در این راستا بوده است.
ایشان هدف غایی دستگاه قضا را اجرای احکام و قوانین اسلامی عنوان کرد و رعایت احکام و قوانین اسلامی را در جامعه اسلامی ضروری دانست. وی بیان داشت احکام اسلام معتقد به تفحص نیست، لیکن اجازه عمل خلاف قانون و شرع را در ملاء عام نمی­دهد. مرادیفر ضمن بیان اینکه موضوع پیشگیری در صنوف مختف مطرح است، تالارداران را در وهله اول عهده دار وظایف پیشگیری در موضوع امر دانست و مهمترین راهکار را مبنا قرار دادن احکام شرع اسلام در برگزاری مراسمات در تالارها عنوان کرد تا در نهایت ضمن کسب درآمد حلال برای تالارداران زمینه شادی بیشتر در برگزاری مراسمات فراهم شود. وی ضمن اشاره به اینکه در نهایت دستگاه قضا، تالاردارها را مسئول ایجاد انحرافات احتمالی در برگزاری مراسمات در تالارها می­داند، عزم دادگستری را بر بستن تالارهایی که پس از اتمام حجت و نظارت مخفی اقدام به شکستن هنجارها می کنند،  جدی اعلام کرد.
سرهنگ رستمی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی هم ضمن تأکید بر لزوم رعایت احکام شرع اسلام در برگزاری مراسمات در تالارها همکاری بیشتر همة دستگاههای ذیربط را در جهت بررسی و اجرای راهکارها خواستار شد.