Archive for ژوئن, 2015

همایش آسیب شناسی صنف آرایشگران زنانه

در این مراسم ابتدا سرکار خانم محمدی نور، رئیس اتحادیه صنف مذکور ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و حاضرین به ارائه گزارش عملکرد آن اتحادیه و تعامل خوب سازنده با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در راستای پیشگیری از جرائم و آسیبهای اجتماعی مرتبط با آن صنف پرداخت سپس در ادامه آقای بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با اشاره به آیات قرآن کریم مبنی بر اینکه از خداوند طلب می نماییم که همسر و فرزندان را قره العین من قرار بده بعنوان الگویی برای دیگران در آیند به بیان اهمیت جایگاه خانواده در آموزه های دینی پرداخت و اشاره کرد. این نهاد به عنوان کوچکترین واحد نهاد اجتماعی از جایگاهی بسیار ویژه ای برخوردار است و آنچه که به ثبات خانواده کمک می کند جان فشانی ها، خیرخواهی هاست و همه نهادهای اجتماعی حفظ شود. در شریعت اسلام و حتی در اصول قانون اساسی نیز ثبات، وام و بقاء خانواده منظور شده است. وی با اشاره به اینکه خانواده الگوبردار نیست که از کشوری به کشوری یا فرهنگی به فرهنگ دیگر القاء و انتقال یابد و به همین دلیل است که نظام خانواده را ترویج و دنبال می نماید. لیکن با کمی دقت می بینیم کشورهای غربی که بر از هم گسیختگی و انحلال نظام خانواده در جوامع اسلامی و ایران تأکید نموده و این امر را ترویج می نماید در کشورهای خود به شدت به دنبال تحکیم نظام خانواده هستند و دررابطه با طلاق و موارد جدایی خانوادگی قوانینی بسیار سختگیرانه دارند. اسلام نیز به عنوان برترین دین الهی طلاق را به عنوان آخرین راه حل پذیرفته و در شریعت خویش آورده لیکن باید بدانیم که اسلام با تعطیل طلاق و با ترویج آن موافق نیست و اجازه نمی دهد که کسی در رابطه با طلاق در جامعه ترویج نماید. ما نباید اجازه دهیم به صرف هر نفرت و نقاری و بروز مشکل و اختلافی فرزندان بی پناه گردند و اساس خانواده متزلزل گردد و با طلاق کانون خانواده فرو پاشد. پس همانگونه که در قانون اساسی از طرفی آزادی افکار، عقیده و اندیشه محترم است ازطرفی دیگر ترویج و تبلیغ عقاید ممنوع است.
بنابراین به تبعیت از قوانین موضوعه کشور و آموزه های دینی و شرعی تبلیغ و ترویج طلاق جایز نیست و در اماکن عمومی بخصوص آرایشگاههای زنانه تبلیغ و ترویج طلاق جایز نبوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.
وی در ادامه با اشاره به ۵ تیر  و روز جهانی مبارزه با مواد مخدر آثار و پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر به مسئله ترویج مصرف مواد مخدر در برخی از محافل عمومی بخصوص آرایشگاههای زنانه و باشگاههای ورزشی پرداخت و گفت متأسفانه بعضی از افراد آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت دستیابی به تناسب اندام و کاهش یا افزایش وزن اقدام به معرفی و ترویج استفاده از مواد مخدر بخصوص مواد مخدر صنعتی و یا حتی توزیع آن می نمایند که این موضوع به جد در دستور کار بازرسین و ناظرین قرار گرفته و در صورت مشاهده با متخلفین به شدت برخورد قانونی خواهد شد. و البته از هماهنگی و نعامل شورای هماهنگی مبارزه با موتد مخدر استان تقدیر نمودند.
وی به نظارت و کنترل بر چگونگی استفاده مشتریان از تلفن همراه بخصوص تلفنهای پیشرفته توسط متصدیان آرایشگاههای زنانه پرداخت و گفت در محیطی که مشتریان احساس امنیت نموده و با توجه به انجام خدمات آرایشگران پوشش خود را تغییر می دهند باید دقت کرد و نظارت نمود تا خدای نخواسته توسط برخی افراد مشتری نما و سودجو از افراد تصویربرداری صورت نگیرد که چنین اعمالی مفسده های بزرگی را بدنبال دارد و برای مرتکبین نیز اشد مجازات منظور خواهد شد از طرفی دیگر ممکن است برخی برای نیات دیگری چون سرقت زیور آلات و حتی دخل زنی اقدام به تصویر برداری و برآورد وضعیت نمایند که باید به چنین مواردی بی توجه نبود و اجازه عکاسی و تصویربرداری در محیط داخلی آرایشگاه به هیچکس داده نشور.
مرادیفر به انجام خدمات تخصصی پزشکی و تجویز و فروش دارو در برخی ارایشگاهها پرداخت که در برخی موارد ضایعات جبران ناپذیری را به بار آورده و منجر به تشکیل پرونده های قضایی شده و بر این موضوع تأکید داشت که خدمات پزشکی و بهداشتی و درمانی بایستی در مراکز درمانی و توسط پزشکان و متخصصان انجام گیرد وانجام چنین مواردی توسط افراد عادی و آرایشگاهها خلاف قانون بوده و قابل پیگرد قانونی است.
وی با اشاره به این مطلب که پیشگیری، بهتر، ارزان تر و مطمئن تر از درمان است از حاضرین خواست به پیامهای پیشگیرانه توجه نموده و آنها را به کار گیرند زیرا در وحله اول هدف سلامت کاری و رفتاری خود صاحبان و متصدیان صنف مذکور است و اینکه از تبعات رفتارهای خلاف قانون در امان باشند و در وحله دوم سلامت و نشاط را به جامعه هدیه نمایند وی افزود اعضاء خانم کارگروههای سلامت اجتماعی با همکاری اتحادیه صنف آرایشگران زنانه و اداره نظارت بر اماکن عمومی بصورت محسوس و نامحسوس حتی در قالب مشتری از آرایشگاههای سطح شهر بازدید بعمل خواهند آورد و در صورت مشاهده تخلف در موارد یاد شده برای متخلفین از طریق مراجع ذیصلاح پرونده تخلفاتی تشکیل و تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و محل کار آنان پلمپ و پروانه کسب آنان باطل خواهد شد.
 در خاتمه با دعوت همگان به پیروی از احکام دین مبین اسلام و توجه به حجاب اسلامی و گسترش فرهنگ اسلامی و ایرانی در جامعه و آرزوی رعایت قانون و احترام متقابل و حقوق شهروندی توسط همه آحاد جامعه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به سخنان خود پایان داد.
در ادامه مراسم سایر سخنرانان من جمله نایب رئیس اتاق اصناف، رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان و دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر همه در تأیید و تأکید بر سخنان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه مطالبی بیان نمودند.
 1. مصوب گردید کلیه آرایشگاهها، نسبت به نصب پوستر پیامهای پیشگیرانه ارسالی از اتحادیه صنف آرایشگران اقدام نمایند.
 2. مصوب گردید از آرایشگاهها دخالت در امور پزشکی و ارائه خدمات غیر تخصصی خودداری نمایند.
 3. مصوب گردید آرایشگاهها از تبلیغ کالا و داروی پزشکی خودداری نمایند.
 4. مصوب گردید  نظارت لازم از سوی اتحادیه و معاونت اجتماعی دادگستری (توسط کارگروههای سلامت اجتماعی) صورت پذیرد
 5. مصوب گردید  بازدید های دوره ای  هر یکماه یک بار از طرف اماکن انتظامی، مواد مخدر … به منظور نظارت بیشتر اعمال گردد.
۶٫ با توجه به همکاری موثر و غیر قابل انکار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با این معاونت با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و بازرسی های دوره ای و ارایه راهکارهای اصولی و منطقی از ورود مواد مخدر، بالاخص شیشه و گل به آرایشگاهها ممانعت ،و مراتب طی گزارشی به مقام تعقیب اعلام گردد.

 

 

حضورکارشناس فرهنگی حوزه معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری درجلسه مددکاران اجتماعی کرمانشاه

جلسه هماهنگی مددکاران اجتماعی سازمانها و ادارات شهرکرمانشاه درمورخه ۱۱/۳/۹۴رأس ساعت ۴عصر در محل سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه به دعوت خانم جواهری مسئول محترم دفتر انجمن مددکاری اجتماعی استان کرمانشاه و با حضور فرماندارمحترم کرمانشاه و جمعی از مددکاران ادارات وسازمانهای ذیربط تشکیل گردید. ابتدا آیاتی ازکلام ا… مجید تلاوت و از سوی خانم جواهری مسئول محترم دفتر انجمن مددکاری اجتماعی استان کرمانشاه به حاضرین خیرمقدم اعلام و در­باره هدف از نشست مذکور به بیان مطالب ارزشمندی پرداخته و سپس جناب آقای رنجبر فرماندارمحترم کرمانشاه اظهار داشتند که یکی از اهداف دولت تدبیر و امید بهادادن به سازمانهای مردم نهاد و پیداکردن جایگاه واقعی آنها می­باشد و ما دولتیها برای حل مشکلات مردم باید آنها رادسته بندی نموده و از ظرفیت و پتانسیل سازمانهای مردم نهاد که بهترین لایه اجتماعی هم هستند و پل ارتباطی بین دولت ومردم نیز می­باشند و توانایی  بسیار خوبی هم برای حل مشکلات مردم را دارند استفاده کنیم و ما از آنجایی که مردم ما سرمایه نظام هستند لذا ما باید دست یاری به سمت آنان درازکرده و از این سازمانهای مردم نهاد من جمله انجمن مددکاری اجتماعی در جهت رفع مشکلات استفاده لازم را ببریم و ما باید این سازمانها را به حساب آورده و به مرور زمان ضمن نظام مند کردن آنها را تقویت نماییم و . . . سپس هر یک از حاضرین و از جمله دکتر ده حقی و دکتر نجفی  به بیان دیگاههای خود در زمینه مددکاری پرداختند. اکبرعبدی کارشناس فرهنگی حوزه مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه نیز ضمن تشکر از حاضرین ومخصوصاً جناب آقای فرماندار و سرکارخانم جواهری اظهار داشتند، چون هدف ازحرفه مددکاری اجتماعی کمک حرفه­ای وتخصصی به افراد نیازمند می­باشد، لذا باتوجه به مشکلات عدیده زندگی امروز که دارای پیچیدگیهای خاصی نیز می­باشد دیگر مددکاری مثل گذشته منحصر به کار در یک یا چند سازمان نمی باشد، بلکه امروز باید حرفه مقدس مددکاری آنچنان در سطح همه سازمانها و نهادهای اجتماعی بصورت تخصصی وارد و نهادینه شودکه بتواند بیشتر از قبل حلال خیل عظیمی ازمشکلات و مسائل مردم که به دلایل مختلف مانند اقتصادی ،فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و. . . ایجاد  شده است و متأسفانه یا قادر به تشخیص مشکل  و یا حل آن نبوده اند، باشند و این انجمن باید دارای کمیته­های کاری مختلف تخصصی مطابق با مشکلات و آسیبها موجود باشد تا ان­شاءا… با استفاده ازظرفیتهای مردمی بتواند افراد نیازمند به مددکاری و کمک را مدد داده و به مجرای زندگی طبیعی بازگرداند تا از بروز مشکلات وآسیبهای اجتماعی بعدی جلوگیری گردد.

 

 

شورای پیشگیری از وقوع جرم با موضوع پیشگیری از جرایم مرتبط با زمین خواری، جنگلها و منابع طبیعی

جلسه مذکور رأس ساعت ۱۰ صبح در محل سالن همایش شهید قدوسی دادگستری کرمانشاه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.
در این جلسه دکتر عدالتخواه رئیس کل محترم دادگستری استان ضمن بیان فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مبارزه جدی با چپاولگران زمینهای عمومی و فساد اداری، همة مقامات مسئول استان را به برخورد قاطعانه و بدون اغماض با قانون شکنان دعوت کرد. وی بیان داشت: امروز دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مسائل محیط زیست است و در این رابطه، این مردم عادی نیستند که در این وادی وارد می شوند، بلکه با بررسی مشخص می گردد که مسئولین هستند که در چنین مواردی تخلف می­کنند. وی در ادامه افزود، ما به عنوان مسئول بایستی برابر فرمایشات مولا علی(ع) برای خود عیونی داشته باشیم که قابل اعتماد بوده و به دور از هر گونه حب و بغض و کینه ورزی اخبار و اطلاعات لازم را به ما انتقال دهند.
به نظر وی از عوامل مؤثر در پیشگیری این است که ضمن فرهنگ سازی، از خودمان شروع کنیم و به عنوان مسئول خط شکن خلاف نباشیم.  عدالتخواه اختصاص شعبة ویژه در دادسرا و دادگاه و نیز ۲ شعبه تجدید نظر جهت رسیدگی تخصصی به مسائل مربوط به دست اندازی به اراضی ملی، چاههای غیر مجاز و تغییر کاربری در دستور کار دادگستری استان را اعلام کرد.
وی تمام قوای دادگستری، سپاه، اطلاعات، نیروی انتظامی را پشتیبان نیروهای اجرائی در برخورد با قانون­شکنان مسائل منابع طبیعی، اراضی ملی و محیط زیست دانست.
مسامحه در صدور پروانه چاه؛ ارائه خدمات آب و برق و گاز به تغییر کاربریهای غیر قانونی؛ تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز؛ و صدور سند بدون استعلام از جمله آسیبهای پیرامون موضوع بود که ایشان به مسئولین ذیربط تذکر دادند. وی خطاب به دادستان برخورد جدی با مسئولین متخلف و نیز تشکیل منظم جلسات ستاد اراضی بیت المال با مسئولین اصلی موضوع امر و ارائه گزارشات منظم را خواستار شد.
وی صدور اسناد جهت اراضی باقیمانده از طرف منابع طبیعی، و ثبت اسناد در سال جاری را یکی از مؤثرترین راههای پیشگیری از زمین خواری عنوان کرد و در پایان، بار دیگر برخورد جدی و قانونی همه مسئولین ذیربط را به خصوص با قانوندانهای متخلف خواستار شد. 
مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه دیگر سخنران این جلسه بود. وی ضمن اشاره به تشکیل جلسات خاص و مستمر در بحث اراضی ملی و حقوق بیت المال از زمان حضور آقای عدالتخواه با تصویب حدود ۴۵ مصوبه، اقدامات قانونی پیرامون امور اراضی و منابع طبیعی و عمومی را خوب ارزیابی امّا ناکافی دانست. وی نیز برخورد بدون اغماض مسئولین را با قانون شکنان این وادی خواستر شد و دادستانی را پشتیبان مسئولین اجرائی در برخورد با قانون شکنان اعلام کرد. ملکی به خصوص جدیت بیشتر شهرداری را در باب ساخت و سازهای غیر مجاز خواستار شد.
در ادامه، هر یک از مدعوین با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود پیشنهادات خود را مطرح کردند:
لزوم ایجاد شعبة ویژه موضوع امر؛ لزوم پشتیبانی بیشتر دستگاههای قضائی و انتظامی از مسئولین اجرائی در برخورد با قانون شکنان و بویژه در بحث تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز؛ توجه بیشتر به معضل چاههای غیر مجاز، سند سازی اراضی دولتی که به فضای سبز تبدیل شده­اند و مزایدة قانونی و عادلانة منازل سازمانی از جمله مهمترین موضوعات و پیشنهادات مدعوین بود.
همچنین در ابتدای جلسه آقای بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه ضمن عرض خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه، به تبیین موضوع و اهمیت آن در جلسه پرداخت. وی با قرائت بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) پیرامون لزوم توجه مسئولین به موضوع دست اندازی به اراضی ملی و تخریب محیط زیست، دغدغه های رهبری در باره موضوع امر را در دستور کار معاونت اجتماعی معرفی کرد.
مصوبات:
 1. مصوب شد، دادگستری استان شعبات ویژه منابع طبیعی و ملی را در دادسراها و دادگاههای استان ایجاد کند.
 2.  مصوب شد، دادگستری تعدادی از محکومین به مجازاتهای جایگزین را جهت کمک به تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اختیار شهرداری بگذارد.
 3. مصوب شد، جلسات منظم ستاد اراضی بیت المال با مسئولین اصلی موضوع امر  هر سه ماه یک بار به ریاست دادستان تشکیل شود.
 4. مصوب شد جلسه­­ای با حضور مسئولین ثبت اسناد، منابع طبیعی، محیط زیست، امور اراضی، شهرداری و دادگستری پیرامون صدور سند جهت قسمتهایی از اراضی دولتی که به فضای سبز و پارک تبدیل شد­ه­اند و نیز صدور سند جهت اراضی ملی باقیمانده تشکیل شود.
 5. مصوب شد، طی جلسه­ای از فعالیتهای نیروی انتظامی در این باره تقدیر شود.
 6. مصوب شد، اداره راه و شهرسازی در مزایده منازل سازمانی به صورت قانونی و عادلانه با جدیت بیشتری عمل کند.
 7. مصوب شد در اجرای ماده ۷ قانون حفظ کاربری اراضی، دادستانهای محترم افراد خاطی را تحت تعقیب قرار داده و نتیجه را اعلام نمایند و دادستان محترم عمومی و انقلاب کرمانشاه بر عملکرد سایر شهرستانها نظارت فرمایند.

 

 

آموزش مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها

درمورخه ۷/۳/۱۳۹۴باتوجه به درخواست قبلی موئسسه آبشارعاطفه های کرمانشاه (سازمان مردم نهاد)کلاس آموزش مهارتهای زندگی وپیشگیری از آسبهای اجتماعی باحضور دونفر از مربیان طرح امید وپیشگیری رشد مدار ازآسیبهای  اجتماعی حوزه معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه به اسامی عبدی وخانم زیبارستمی از ساعت ۶لغایت ۵/۸عصر باحضورجمعی از اعضای سازمان مذکوربرگزارگردید که درخاتمه کلاس مربیان مورد نظر به سئوالات مخاطبان پاسخ نموده ومسئولین سازمان فوق وحاضرین در کلاس موردنظر  باتوجه به نقش  بی بدیل آموزش مهارتهای زندگی  در کاهش مشکلات  واسیبهاضمن تشکر از ریاست محترم دادگستری استان کرمانشاه ومعاونت اجتماعی استان خواستار تداوم کلاسهای مورد نظر گردیدند

 

آموزش مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

درمورخه ۲۳/۲/۹۴راس ساعت ۶عصرباتوجه به درخواست قبلی کلاس  آموزش مهارتهای زندگی  بارویکرد پیشگیری  از وقوع آ سیبهای اجتماعی رسانه ای باحضورعبدی کارشناس فرهنگی ازحوزه  مردمی معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه درپایگاه محله آناهیتای کرمانشاه باحضورجمعی ازنوجوانان و جوانان وبزرگان عضوپایگاه محله مذکورتشکیل که ابتدا آیاتی چند ازکلام ا…مجید توسط یکی از جوانان حاضر درجلسه تلاوت  سپس ایشان با بیان اینکه  سیستم های ماهواره ای وفضای مجازی واینترنت و…..ازجمله رسانه های بسیارقدر ارتباط اجتماعی هستند که به علت ویژگیهای خاص میتوانند انواع پیامها را به به دورترین نقاط جهان انتقال دهند وبه همین جهت تعدادبسیارزیادی از انسانها را مورخطاب قرارداده وبنابراین هم میتوانند جنبه اطلاع رسانی  درعرصه های فرهنگی ،اقتصادی واجتماعی ،سیاسی و…….داشته وهم میتوانند نقش تخریبی وآسیب زایی داشته  باشدکه متاسفانه امروزه جنبه آسیب زایی آن تاحدی درجهان پیش رفته است که جامعه شناسان وروانشناسان ودیگرکارشناسان زبده درامرمسائل فرهنگی واجتماعی وخانواده را برآن داشته است تابه منظورمصونیت بخشیدن نظام خانواده دراین باب چاره اندیشی داشته باشندو…….لذا نباید هیچ وقت ازتاثیرات قدرتمند این ابزارهابرافکارعمومی وهمچنین عملکرد آنها خصوصآازنظرجامعه پذیری کودکان ونوجوانان غافل بودچون متاسفانه این امرباعث شده است که افرادخصوصآجوانان ونوجوانان وقت بیشتری راصرف پرداختن به این رسانه ها نمایندودرنتیجه ازمطالعه دورمانده ودرپاره ای ازموارد حتی بدبختانه بصورت یک عنصر منفعل در آمده وبه سمت پرخاشگری وستیزه جویی و……. ودیگر آسیبهای  اجتماعی سوق پید اکرده وآرام آرام حجابهای اخلاقی و…که مایه نشاط معنوی زندگی میباشد را ازبین برده وزمینه بلوغ جنسی زودرس وعطش کاذب جنسی و…..در نوجوانان وجوانان راپدیدآورده لذا باید پدران ومادران جوانان ونوجوانان دراین باره کاملا هوشیارانه ومدبرانه برخورد کرده وزمینه های مکر دشمنان از جهت ایجادآسیبهای پنهان وهجوم خاموش آنان به فرهنگ وارزشهای دینی جامعه را انشاا….نقش برآب نمایندو……

 

 

 

نشست معاون انتظامی قضات با کارآموزان قضایی

در تاریخ ۱۶/۲/۹۴ آقای علی رنجبر معاون محترم دادستان انتظامی قضات در امور نظارت و ارزشیابی که به دعوت دادگستری کل استان کرمانشاه به این شهر سفر کرده بود در جمع کارآموزان قضایی ادوار ششم ،هفتم و هشتم مرکز کارآموزی قضایی کرمانشاه به تبیین هشدارهای انتظامی پرداختند در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید توسط یکی از کارآموزان قضایی ،جناب آقای دکتر عدالتخواه رئیس کل محترم دادگستری ضمن ابراز خیر مقدم به خدمت معاونت محترم انتظامی قضات در امور نظارت و ارزشیابی در رابطه با اهمیت مراقبت از نفس و نظارت دادسرای انتظامی مطالبی بیان نمودند آنگاه آقای رنجبر به نحو مفصل در خصوص آسیب ها و مخاطراتی که ممکن است سبب انحراف در قاضی شود با تمسک به آیات ،روایات و تجربه های نظارتی مطالبی بیان کردند در ابتدای جلسه جناب آقای بهمن مرادیفر معاون قضائی رئیس کل و مسئول کارآموزان قضایی استان کرمانشاه اعلام کردند تا کنون در این مرکز ۱۰۱ نفر کارآموز قضایی در قالب ۵ دوره موفق به اخذ ابلاغ قضایی و پیوستن به سیستم قضایی کشور شده اند که بحمدالهک در عرصه فعالیت کاری نیز درخشش خاصی داشتند وی همچنین یادآور شد که به زودی نهمین دوره کارآموزی قضایی شروع خواهد شد و امیدواریم در پایان سال تعداد ۹۰ نفر کارآموز قضایی که در قالب دوره های ششم ،هفتم و هشتم مشغول هستند به توفیق اخذ ابلاغ قضایی نایل آیند .

 

 

 

مراسم افتتاحیه دوره نهم کارآموزان قضایی استان کرمانشاه

مراسم آغاز دوره نهم کارآموزی مرکز کارآموزان قضایی استان کرمانشاه در روز شنبه مورخ ۱۹/۲/۹۴ در سالن جلسات دادگستری کل استان کرمانشاه  برگزار شد. در این جلسه پس از تلاوت آیاتی روح بخش از کلام اله مجید  توسط یکی از کارآموزان قضایی  در حضور جناب آقای دکتر عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و تعدا ۲۱ نفر کارآموز دوره نهم که حضور داشتند آقای دکتر عدالتخواه در مورد اهمیت مراقبت از نفس،رعایت شأن التزام به قانون، اهمیت جایگاه قضا و ارزشمندی خدمت قضایی و لزوم به کار قضایی که بایستی به آن نه به عنوان یک شغل بلکه به عنوان یک علاقه نگریسته شود مطالب مبسوطی بیان کردند در ابتدای این جلسه آقای بهمن مرادیفر معاون قضایی رئیس کل و مسئول کارآموزان قضایی استان کرمانشاه گزارشی در مورد ادوار کارآموزان قضایی گذشته و شیوه آموزش کارآموزان بیان کردند .