Archive for اکتبر, 2015

دومین جلسه کارگروه مراقبت بعد از خروج معتادین

درمورخه ۲۹/۷/۱۳۹۴ راس ساعت ۱۲ظهردومین نشست مراقبت بعد ازخروج معتادان با حضورآفای لرستانی معاونت محترم دادستان کرمانشاه ومسئولین شورای هماهنگی مواد مخدر وجناب سرهنگ خنجری رئیس پلیس موادمخدر استان کرمانشاه واکبرعبدی کارشناس ومشاورفرهنگی ازحوزه معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه ومسئولین ونمایندگان دیگر دستگاههای ذیربط تشکیل وبه بررسی چگو.نگی اجرای دستورالعمل مذکورپرداخته وسپس مقررگردید که درجلسه بعدی یک کارگروه از بین نماینگان دستگاههای ذیربط تشکیل ودراین کارگروه به بررسی واتخاذ تصمیمات اجرایی وعملیاتی در مورد مراقبت بعد ازخروج معتادان همت گذاشته شود

موضوع: کارگاه آموزشی مهارتهای پیشگیری از خشونت و نزاع ویژه سام و سمن های فعال کرمانشاه

 

مکان برگزاری کارگاه: سالن جلسات
جلسه با قرائت قرآن شروع شد و سپس مدرس محترم ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حضار گرامی حاضر در جلسه و تسلیت به مناسبت دهه محرم، و تشکر از توجه ویژه ی مسئولین محترم دستگاه قضایی کشور به مقوله پیشگیری فرهنگی از آسیبها و خشونت های اجتماعی به بیان سرفصلهای کارگاه آموزشی سام و سمن های فعال استان پرداختند، که شامل موارد ذیل می باشد،ایشان سپس سام و سمن ها را به عنوان یک ظرفیت و حتی رسانه برای تدابیر پیشگیرانه از خشونت و نزاع و دیگر آسیبهای اجتماعی تلقی نموده و استفاده از این ظرفیت راکه یک فرصت ارزشمند برای تهدیدهای ضدفرهنگی کشور و آسیبها دانستند که باید مسئولین به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
۱- تاکید بر اهمیت مقوله پیشگیری در سطح ملی و جهانی
۲- بیان مقوله پیشگیری فرهنگی
۳- تاریخ مبارزات انبیاء و اولیاء در خصوص مقوله پیشگیری
۴- لزوم همکاری آموزش و پرورش در مقوله پیشگیری
۵- بیان تجارب و موردهای مراجعان
۶- بیان مطالب در خصوص خشونت(تعریف،ذکر احادیث از نبی مکرم اسلام(ص)،امیر المومنین(ع)
۷- تاکید بر لزوم توجه به امر تربیت از زمان کودکی و نوجوانی
۸- بیان علل و عوامل خشونت
۹- تشریح وضعیت جسمی و مغز انسان در زمان خشم
لزوم تامین مالی از سوی ارگان های مسئول برای سام و سمن های فعال
۱۰- ارائه راهکارها و پیشنهادات از سوی اعضاء
۱۱- بیان آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد،طلاق،نزاع
۱۲- معرفی کتاب به اعضاء
۱۳- بررسی آسیب شناختی فضای مجازی
۱۴- استفاده از ظرفیتهای موجود خانواده و مدرسه
۱۵- تاکید بر اهمیت دادن به مقوله ازدواج جوانان
۱۶- بیان این نکته که کار اصلی سام و سمن ها همان امر به معروف و نهی از منکر می باشد
۱۷- بیان موردها (کیس ها) و تحلیل مسئله و واکاوی آن
۱۸- بحث و بررسی مسئله تجاوز به عنف و ارائه راهکارهای پیشگیری از آن
۱۹- بیان این نکته که معاونت به طور مستمر در برنامه رادیویی کرمانشاه بصورت هفته ای،دو پیام پیشگیری با رویکرد فرهنگی ارائه می دهد
۲۰- ارائه بیست مقاله از سوی معاونت در فضای مجازی و نشریات کثیر الانتشار
در پایان جلسه مدعوین ادامه اینگونه کارگاهها را عاملی موثر در جهت آگاهی سازی مخاطبین جامعه دانسته و خواستا تداوم آن بودند و سپس جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) خاتمه یافت.

 

بررسی وضعیت دوربین های مدار بسته سطح شهر کرمانشاه

جلسه رأس ساعت ۱۱ صبح در دفتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه آغاز شد.
ابتدا جناب مرادیفر ضمن خیر مقدم به مدعوین، به ضرورت تجهیز دوربینهای پلاک خوان در مبادی خروجی و ورودی شهر و رصد آن توسط فرماندهی انتظامی و معاونت فاوای نیروی انتظامی اشاره نمودند. ایشان اظهار داشت با توجه به اینکه در آستانه ورود به انتخابات هستیم، اقدامات و تدابیر پیشگیرانه مربوط به این رخداد حساسیت بیشتری می طلبد. وی تخصیص بودجه کافی به موضوع به منظور اقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی به مردم جهت افزایش اعتقاد عمومی به دوربینها و نیز سلب امنیت از سارقین و مجرمان بالقوه را از مهمترین موارد و اهداف تجهیز دوربینها عنوان کرد. وی در ادامه درخواست کرد که ضمن ارتقاء کیفی دوربینهای مداربسته سطح شهر، مدت زمان لینک نگهداری افزایش پیدا کند تا دستیابی بهتر قضات به امر تحقیقات میسور گردد. وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که با همکاری تمامی دستگاههای ذیربط، نقاط آلوده و حادثه خیز و گلوگاههای ارتکاب جرم در حاشیه شهر مسدود و به مکان امن تبدیل شود.
جناب آقای نصرت اله مرادی مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری با استقبال از طرح پایش تصویری، عنوان داشت که این موضوع در استانداری و در کارگروههای ویژه و کمیسیونهای زیر مجموعه تأمین استان دنبال و رصد می گردد. وی در باره توسعه دوربیهنای مدار بسته و شناسائی نقاط حاشیه و آلوده شهر و اختصاص منابع مالی، آمادگی استانداری را جهت همکاری با معاونت اجتماعی و دعوت از نمایندگان این معاونت در جلسات کارگروهی، کمیسیونها و … به منظوراتخاذ تدابیر پیشگرانه در موضوعات مختلف اعلام کرد.
جناب سرهنگ چقازردی معاون فاوای نیروی انتظامی به افزایش تعداد دوربینهای مدار بسته از ۱۶ دوربین به ۷۵ دوربین در طول سال جاری اشاره کرد. وی تعداد دوربینهای نصب شده و فعال شهر کرمانشاه را۴۳دوربین، اسلام آباد ۸ دوربین، سرپل ذهاب۳ دروبین، کنگاور ۴ دوربین، سنقر۲ دوربین، روانسر۴ دوربین ، ثلاث باباجانی۵ دوربین ، پاوه ۳ دوربین و جوانرود۳ دوربین عنوان کرد. وی اشاره کرد که علی رغم ارتقاء دوربینها با تلاش شبانه روزی این مجموعه، همچنان تجهیزات به روز نیستند و نیمه اتوماتیک می باشند که نیازمند تأمین هزینه لازم به منظور کاهش تصادفات و شناسائی مرتکبین پر خطر و یا مجرمین و اینکه مدت لینک ذخیره سازی یک ماهه است که باید افزایش پیدا کند. پایین بودن سرعت و دقت دوربینها و انتقال اطلاعات از طریق فرکانسهای ضعیف و عدم دریافت فیبر نوری ازمهمترین مشکلاتی است که وی بدان اشاره کرد.
سلیم پور معاون اداره اطلاعات به بیاناتی کامل و مبسوط در خصوص موضوع پرداختند. به نظر وی با توجه به توسعه جرائم، تجهیز وسایل و امکانات موجود من جمله دوربینهای مدار بسته ضروری به نظر می رسد و چنانچه مجهز به مستند سازی باشیم در این مقوله از متهمان جلوتر خواهیم بود و در اجرای طرح دوربینهای مدار بسته پلاک خوان نیازمند تقسیم کار و عدم موازی کاری در سایر دستگاهها می باشیم. وی پیشنهاد کرد با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم و احتمال مسائل امنیتی قابل پیش بینی است، ضمن تقسیم کار، جلسه ده روز یکبار تشکیل شود.
مصوبات جلسه : مسئول اقدام :
۱٫ مصوب گردید که جلسه آینده در استانداری کرمانشاه جهت پیگیری و رصد مصوبات این جلسه و با حضور دستگاههای مرتبط تشکیل گردد.
۲٫ معاونت فاوا کماکان تجهیز و نصب دوربینهای پلاک خوان در جهت تأمین امنیت بیشتر را در دستور کار قرار دهد.
۳٫ با توجه به در پیش بودن انتخابات، پلیس پیشگیری تمهیدات و اقدام پیشگیرانه خود را به ا کلانتریها انتقال دهد.
۴٫ کلیه دستگاهها، نهادها و دستگاههای ذیربط مکلف به همکاری، هماهنگی با معاونت فاوا به منظور پیشبرد اهداف پیشگیرانه و ارتقاء دوربینهای مداربسته می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای فرهنگی اداره کل آموزش پرورش با موضوع ساماندهی کودکان کار وکودکان خیابانی

جلسه شورای فرهنگی راس ساعت ۱۱ مورخه ۲۹/۰۷/۹۴ با موضوعیت ساماندهی کودکان کار و کودکان خیابانی در محل اداره کل اموزش پروش استان کرمانشاه برگزار گردید.ابتدا معاون آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش در رابطه با چگونگی برگزاری کلاس های ویژه کودکان کار پرداخت و اعلام داشت آموزش و پرورش آمادگی دارد نسبت به تشکیل کلاس های ویزه جهت چنین افرادی اقدام و یا آنان را جهت ادامه تحصیل به مدارس معرفی نماید تا هیج کودکی از تحضیل باز نماند سپس نماینده سازمان بهزیستی در زمینه چگونگی شناسایی و جمع آوری و ساماندهی کودکان خیابانی گزارشی ارائه نمود و مقدورات و محدودیت های سازمان بهزیستی را در زمینه ارائه خدمات به چنین افرادی بر شمرد .رئیس دایره اجرائیات شهرداری کرمانشاه از آمادگی شهرداری در زمینه جمع اوری کودکان کار خیابانی و معرفی به سازمان بهزیستی جهت اسکان و ساماندهی آنان یاد کرد. کارشناس مشاور معاونت اجتماعی دادگستری کل استان کرمانشاه در جلسه مذکور عنوان داشت معاونت اجتماعی دادگستری آمادگی دارد هرگونه هماهنگی لازم را با مسئولین قضایی در خصوص صدور احکام مربوط در زمینه معرفی کودکان خیابانی به بهزیستی و آموزشهای لازم در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی و احتمالی پیش رو جهت افراد مذکور و خانواده آنان دارد.

جلسه حفاظت از عرصه های ملی در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان کرمانشاه

مورخ ۹۴/۷/۲۳ ساعت ۱۰/۳۰  درسالن شهید بهشتی دادگستری کل استان کرمانشاه بعداز تلاوت آیاتی از کلام وحی،دادستان عمومی وانقلاب کرمانشاه با عرض تسلیت فرا رسیدن ایام حزن واندوه شهادت اباعبدالله الحسین و ماه محرم و خیر مقدم به حاضزین گزارشی از مصوبات گذشته پیرامون جلسه مذکور را بیان فرمودند.ایشان با اشاره ای به این که از ۳۹ مصوبه قبلی تنها یک مصوبه انجام نشده و ۱۲۰ مورد اجرای حکم تخریب سازنده از نیمه دوم سال۹۳ تاکنون انجام شده این آمار قابل قیاس با سنوات گذشته نمی باشد.در ادامه دکتر عدالتخواه رئیس کل محترم دادگستری استان با عرض تسلیت ایام محرم و لزوم درس آموزی از واقعه عاشورا و اینکه ادامه دهنده مکتب عاشورایی باشیم فرمودند که از سال گذشته سعی ما براین بوده که تحرکی جدی در حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی و حقوق بیت المال داشته باشیم و با انجام اقدامات پیشگیرانه و برخورد جدی برابر گزارشات واصله، این تخلفات  را به حداقل برسانیم.ایشان با تشکر از تمام دستگاههای مرتبط که در زمینه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش نموده اندبیان کردند که ملاک ما دراین مورد قانون است و بالاتر از قانون فرمایشات مقام معظم رهبری است که معظم له فرموده اند به بهانه گردشگری،ساختن هتل و حتی حوزه علمیه حق ندارند اراضی ملی و منابع طبیعی را تصرف و تخریب نمایند.همه دستگاههای مرتبط با این موضوع باید از قانون تبعیت کنندو قبل از وقوع جرم پیشگیری نمایند.در ادامه ریاست محترم سازمان بازرسی استان کرمانشاه به این موضوع پرداختند که آب منطقه ای ۲۷۲۱ حلقه چاه غیر مجاز را مسدود کرده است که جای تقدیر دارد و همچنین تذکر دادندکه شرکتهای خدماتی آب و برق و گاز انشعاب واحدهای خارج ازمحدوده شهری را که فاقد مجوز هستندباید قطع انشعاب نمایند.برای ارائع خدمات انشعابات آبی دستگاه مربوط باجهاد کشاورزی هماهنگی نماید وکسب استعلام کند.عدم وجود وسایل مکانیزه صنعتی در تخریب و قلع وقمع بناهایی که حکم تخریب برای آنها صادر شده است.در ادامه آقای مرادی مدیرکل محترم امنیتی انتظامی استانداری کرمانشاه وشهبازی مدیر کل محترم ادارات جهاد کشاورزی ،شیخ ویسی مدیر کل محترم منابع طبیعی ،بهادری مدیر کل محترم راه و شهر سازی،رحیمی مدیر کل محترم امور اراضی استان،و آقای شهلایی مدیر عمل محترم آب منطقه غرب آمادگی همکاری خودرا با دادگستری در جهت حفظ و صیانت از بت المال اعلام نمودند.

برگزاری جلسه توجیهی والدین دانش آموزان در ارتباط با آسیب های اجتماعی پیش روی خانواده توسط کارشناس فرهنگی حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه

با توجه به هفته پیوند و همچنین تقارن آن با فرا رسیدن هفته سلامت بهداشت و روان جامعه و با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی مبنی بر حفظ کرامت انسانی در سلامت بهداشت روان با عنایت به دعوت مسئولین محترم آموزشگاه بلال حبشی از اکبر عبدی کارشناس حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم  دادگستری کل استان کرمانشاه به عنوان سخنران در جلسه ۹۴/۰۷/۲۱ ساعت ۳٫۵ عصر با حضور جمع کثیری از اولیای دانش آموزان شهرک دادگستری در نمازخانه آموزشگاه شهید فرشاد فر  برگزار و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی وعرض خیر مقدم توسط مدیر آموزشگاه،کارشناس محترم آقای  اکبرعبدی نیز به حاضرین خیر مقدم عرض نموده و سپس مفصلاً در مورد اهداف هفته پیوند و نقش سازنده ارتباط تنگاتنگ بین اولیا خانه مدرسه در رشد و تعالی فرزندان ….و به بیان آسیبهای اجتماعی پیش روی کودکان،نوجوانان وجوانان  پرداخت.وی همچنین در مورد نقش قانون و رعایت حقوق شهروندی در سلامت روان جامعه  و پیشگیری از آسیبها با توجه به هفته سلامت بهداشت برای مدعوین ایراد سخن پرداختند….در خاتمه حاضرین تقاضای برگزاری کلاسهای آموزشهای مهارت های زندگی با رویکرد رشد مداری را داشتند.

 

تقدیر مدیر کل آموزش وپرورش ازمعاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه

 

درمورخه ۱۳۹۴/۶/۱۰ درمراسم همایش سرویس های ایاب ذهاب دانش آموزان نواحی سه گانه آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه که  در تالار شهید بهشتی برگزار شد  مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمانشاه ازهمکاریهای صادقانه  معاون اجتماعی ویشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه  جناب آقای بهمنمرادیفر ازجهت پیشگیری از  ازوقوع آسیبهای موجود در امر ایاب وذهاب دانش آموزان که یکی ازدغدغه های اولیای خانه ومدرسه می باشد بصورت مکتوب در جمع مدیران مسئولین ودیگرسازمانهای ذیربط تقدیر وتشکر کرد

حضورکارشناس فرهنگی حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه در جمع اولیای دانش آموزان آموزشگاه بلال حبشی در مسجد رضوان شهرک معلم

با توجه به هفته پیوند و همچنین تقارن آن با فرا رسیدن هفته سلامت بهداشت و روان جامعه و با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی مبنی بر حفظ کرامت انسانی در سلامت بهداشت روان با عنایت به دعوت مسئولین محترم آموزشگاه بلال حبشی از اکبر عبدی کارشناس حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم  دادگستری کل استان کرمانشاه به عنوان سخنران در جلسه ۹۴/۰۷/۲۰ با حضور جمع کثیری از اولیای دانش آموزان شهرک معلم در مسجد رضوی شهرک مذکور جلسه مورد نظر برگزار و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی وعرض خیر مقدم توسط مدیر آموزشگاه،کارشناس محترم آقای  اکبرعبدی نیز به حاضرین خیر مقدم عرض نموده و سپس مفصلاً در مورد اهداف هفته پیوند و نقش سازنده ارتباط تنگاتنگ بین اولیا خانه مدرسه در رشد و تعالی فرزندان ….و به بیان آسیبهای اجتماعی پیش روی کودکان،نوجوانان وجوانان  پرداخت.وی همچنین در مورد نقش قانون و رعایت حقوق شهروندی در سلامت روان جامعه  و پیشگیری از آسیبها با توجه به هفته سلامت بهداشت برای مدعوین ایراد سخن پرداختند….

کارگاه آسیب های اجتماعی ناشی از شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی مجازی

IMG_3723

اجازه ندهیم فرزندانمان را شبکه های ماهواره ای تربیت کنند.

با پیگیری معاونت محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه  سلسله نشستهایی  با موضوع شناسایی آسیب های اجتماعی ناشی از شبکه های ماهواره ای برای خانواده ها در سالن چهار باغ شهرستان صحنه در تابستان امسال برگزار گردید.به اعتقاد معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم آقای بهمن مرادیفر برنامه های ماهواره های غیر اخلاقی ماهواره مانند موریانه ایست که در صورت غفلت و بی توجهی منجر به فروپاشی اخلاق فردی واجتماعی در خانواده ها می شود.شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مبارزه با نهادهای مذهبی،دینی وبی اهمیت نشان دادن ارزشهای خانواده و روابط خانوادگی،ترویج مادی گرایی،غفلت و بی توجهی از معنویت را دنبال می کنند.خوب جلوه دادن تفریحات ناسالم برای نوجوانان و جوانان یکی از آسیب های رایج تماشای ماهواره میباشد.ترغیب نوجوانان و جوانان به عدم تکریم خانواده از جمله آسیب های برنامه های ماهواره ایست.نگذاریم و اجازه ندهیم فرزندانمان را شبکه های ماهواره ای تربیت کنن.در همین راستا کارشناس و مشاور محترم معاونت اجتماعی آقای جلال مظفری به صورت مداوم و هفتگی در محل سالن مذکور حاضر و به بررسی شناخت آسیبهای اجتماعی ماهواره برای خانواده های محترم مدعو استان پرداخت.

 

حضور کارشناس فرهنگی و مشاور حوزه معاونت اجتماعی دادگستری کل استان کرمانشاه در سومین نشست شورای انجمن اولیا ومربیان آموزش وپرورش کرمانشاه

IMG_0300Dar(1393-07-08-)(4)د ر سومین نشست شورای انجمن اولیا و مربیان عنوان شد:
با استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان، پیوند مدرسه و خانواده را رقم بزنیمبه گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش کرمانشاه، محسن شاه حسینی در این نشست اظهار داشت: امیدوارم در سال جدید با استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان و ایجاد پیوند خوب مدرسه و خانواده و با رونق بیشتر در عرصه کار، شاهد مهری متفاوت نسبت به سال های گذشته باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به دیدگاه مدرسه شاد و ابراز امیدواری در برنامه ریزی در هفته انجمن اولیا و مربیان ادامه داد: با ایجاد مدرسه شاد به دنبال آن خانواده و جامعه شاد را رقم می زنیم.
وی با اشاره به تربیت جنسی دانش آموزان از آموزش ۱۰۰ مدرس از سراسر استان در آینده نزدیک در این بخش خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این مهم به تلاش و کمک انجمن های اولیا و مربیان مدارس نیاز دارد.
در ادامه روح الله اعظمی رییس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه های هفته پیوند اولیا و مربیان، از اجرای نمادین گرامیداشت این هفته در سه ناحیه و همچنین برنامه نمادین استانی در شهر کرمانشاه خبر داد.
سپس اکبرعبدی کارشناس فرهنگی ازحوزه معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه باتوجه شرایط واوضاع کنونی وتهدیهای فرهنگی ناشی ازفضاهای رسانه ای ومجازی که نظام خانواده ونسل جوان مارا  هدف قرارداده است به اهدف وکارکرهای اصلی نظام آموزشی ازجمله کارکرد علمی، فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی ،سیاسی،تربیت بدنی،تربیت هنری،تربیت جنسی،و…..پرداخته واظهارداشتند که توجه به تربیت جنسی  وتربیت مدرسانی جهت امرفوق بسیارارزشمنداست زیزا اگر مدرسه بتواندکارکرد تربیت جنسی خود را به عنوان یک مهارت به نحواحسن به شاگردان آموزش بدهد قطعآ درآینده بخش قابل توجهی ازطلاقها وتنشها وآسیبهای خانوادگی ازبین میرود.وی همچنین درمورد مباحث سرویسهای دانش آموزی اعلام نمودند که اخیرآسازمان تاکسرانی کرمانشاه باتوجه به نقش رانندگان تاکسی درامرتوسعه فرهنگی به عنوان یک رسانه باهمکاری اداره محترم راهنمایی ورانندگی وهمچنین معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمانشاه  یک ابتکاربسیارارزشمند به خرج داده وجهت آموزش رانندگان وناوگان ایاب وذهاب سطح شهردرحوزه انتظامی،وحقوق شهروندی و……….نسبت به برگزاری کلاسهای آموزش درزمینه های اشاره شده مبادرت نموده وبخش آموزش حقوق شهروندی ازمنظر قضایی این دوره توسط بخش فرهنگی معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمانشاه وبادرایت،هدایت، ومدیریت حاج آقای مرادیفر صورت میپذیرد .وعبدی از  مدیران محترم مدارس واعضای محترم انجمن اولیا ومربیان وکارگروه سرویسهای دانش آموزی تقاضا داشتندکه مشکلات وآسیبهای این بخش را به واحدفرهنگی معاونت اجتماعی  وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه  منعکس تادراین کلاسها و آموزشها بارویکردی فرهنگی درجهت رفع واصلاح آن اقدام لازم به عمل آید.