Archive for آگوست, 2016

برگزاری دوره آموزش ترییت مربی استانی پیشگیری رشد مدارویژه فرهنگیان استان کرمانشاه

درتاریخ ۹۵/۵/۲۱ باتوجه عنایات ویژه وتوجه خاص مدیرکل محترم دادگستری استان کرمانشاه جناب آقای دکترعدالتخواه به امرپیشگیری از بروزآسیبهای اجتماعی وباتوجه هماهنگیهای قبلی  بین مسئولین محترم اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه خصوصا مدیرکل محترم وساعی استان کرمانشاه جناب آقای دکترمحبی  و جناب آقای مرادیفرمعاونت تلاش گرومحترم اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه ودرراستای تحقق برنامه های مصوب فرهنگی واجتماعی حوزه معاونت محترم پبشگیری ازوقوع جرم  قوه قضائیه، اولین دوره تربیت مربی پیشگیری رشد مدار استانی ویژه فرهنگیان استان کرمانشاه برابرسرفصلهای ارائه شده وهمچنین موضوع طرح نماد(طرح نظام، مراقبت، اجتماعی ،دانش آموزی) بامدرسی اکبرعبدی درمحل سالن جلسات دادگستری کل استان کرمانشاه باحضور۲۲نفر از مربیان منتخب نواحی ومناطق استان کرمانشاه برگزارگردید.

برگزاری چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی برنامه تدوین برنامه توسعه ششم

حضور کارشناس فرهنگی  حوزه معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کرمانشاه  دادگستری استان کرمانشاه درمورخه ۱۷/۰۵/۹۵ باتوجه به دعوتنامه شماره۲۶۳۵۰/۲۲//۷۱مرخ ۳/۵/۹۵ درچهارمین جلسه کارگروه  تخصصی اجتماعی وفرهنگی  استانداری کرمانشاه جهت تدوین برنامه ششم توسعه استان با حضور مدیرکل دفتر اموراجتماعی وفرهنگی استانداری جناب آقای باباجانی وادارات آموزش وپرورش ،سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان،بنیادشهید وامورایثارگران،نیروی انتظامی،سازمان تبلیغات اسلامی، جمعیت هلال احمر، اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری، اداره کل فنی وحرفه ای،صدا وسیمای مرکزکرمانشاه،فرهنگ وارشاداسلامی،سازمان بهزیستی،ورزش وجوانان ، اداره محترم خدمات حوزه های علمیه و……وبیان نکته نظرات کارشناسی حوزه پیشگیری درخصوص برنامه های تدوین شده دربرنامه ششم توسعه

 

برگزاری دومین جلسه کارگروه سرویسهای ایاب وذهاب دانش آموزی جهت سال تحصیلی ۹۶/۹۵

درمورخه ۹۵/۵/۱۵دومین جلسه کارگروه سرویسهای ایاب وذهاب دانش آموزی جهت سال تحصیلی ۹۵/۹۶با حضورآقایان شاه حسینی ومحسنی نسب از معاونین محترم مدیرکل آموزش وپرورش  وکارشناس حوزه فرهنگی واجتماعی معاونت محترم اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه وهمچنین نمایندگان ادارات محترم فرمانداری،شهرداری،سازمان صنعت معدن وتجارت،تعزیرات ،راهنمایی ورانندگی،سازمان تاکسیرانی،سازمان اتوبوسرانی، باحضوراعضای انجمن اولیا ومربیان آموزش وپرورش استان کرمانشاه درمحل سالن کنفرانس اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه تشکیل ونسبت به بررسی آسیبهای حوزه مذکور وراههای پیشگیری از آن بحث وتبادل نظر گردیدودرخاتمه راهکارهای لازم ازسوی حاضرین درجلسه اعلام گردید.

رگزاری کلاس آموزش مهارتهای زندگی بارویکرد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وحقوق شهروندی

درمورخه۹۵/۵/۱۶بیست وهشتمین دوره اموزش مهارتهای زندگی وشغلی بارویکرد حقوق شهروندی به همت وهمکاری مسئولین محترم حوزه تاکسیرانی کرمانشاه (واحدآموزش) وحوزه فرهنگی واجتماعی معاونت محترم اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه درواحد آموزش تاکسیرانی کرمانشاه برای جمعی ازرانندگان جدیدالورود به ناوگان  تاکسیرانی کرم
نشاه برگزارگردید

برگزاری اولین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان

نخستین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در روز سه شنبه ۱۶/۵/۹۵ با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در محل سالن جلسات رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تشکیل شد. آقای مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و رئیس کارگروه ضمن عرض خیر مقدم به حضار به علل و عوامل عدم توفیق در برخورد با پدیده شوم قاچاق علی­رغم تأکیدات مقام معظم رهبری پرداخت. وی موضوع قاچاق کالا و ارز را در سه بخش مورد بررسی قرار داد. بخش اول، پولشویی است که  نقص وخلاء قوانین باعث شده است این مسئله مغفول بماند تا جائی که سیستم بانکی هم به گونه­ای بوده است که امکان شناسائی و برخورد با عاملین پولشویی امکان پذیر نیست. وی اصلاح قوانین پولشویی را در این باره خواستار شد. بخش دوم، تولید است که انحصار و کیفیت پایین کالای صنعتی داخلی و در نتیجه عدم رقابت پذیری با کالای خارجی گرایش به قاچاق کالا را افزایش داده است. بخش سوم، معیشت جایگزین برای مرزنشینان است که اگر معیشتی برای اینها تعریف بشود، تأثیر مثبتی خواهد داشت چرا که عدم توجه به معیشت مرزنشینان مخاطرات سیاسی و اقتصادی برای کشور دارد. آقای مرادیفر در پایان پیشنهاداتی را در امر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ارائه داد که اصلاح قوانین، پیگیری معیشت جایگزین جهت مرزنشینان، جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه در مناطق مرزی و حمایت از عوامل انتظامی به خصوص در بحث افزایش حق الکشف از اهم آنها بود.
آقای رحمتی دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان ضمن تشکر از اهتمام دادگستری در مبارزه با این پدیده، دستگاه قضایی را مرجع نهایی تعیین تکلیف بحث قاچاق عنوان کرد. وی در ادامه به مسائل و معضلات مربوط به کوله­بری که جزو سیاستهای تشویقی دولت است پرداخت و عنوان کرد که ورود کالا از مرزهای استان از ۱۰۹ قلم به ۲۵ قلم کاهش پبدا کرده است. رحمتی وظیفه اصلی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کارگروههای آن را پیشگیری و مبارزه و نه اشتغال زائی دانست و بر توجه جدی مسئولین ذیربط در مبارزه با این پدیده شوم تأکید کرد.
آقای عالی نژاد معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان ضمن تأکید بر اینکه در این ارتباط باید به موضوعات عملی بپردازیم، پیشنهاد داد که ضمن اولویت بندی موضوعات در جلسات بعدی کارگروه در هر جلسه موضوعات مربوط به یک کالای خاص را بررسی کنیم.
آقای جودکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ضمن تشریح طرح جدید تعزیرات تحت عنوان “مبارزه با قاچاق در سطح عرضه”، شیوه این طرح را پیشگیری و مبارزه دانست. وی اشاره کرد که با همکاری اتحادیه­های صنفی، گشت مشترکی پیش­بینی شده است که انتظار می رود نمایندگان دادسرا و دادگستری هم در این گشت حضور داشته باشند. وی اولویت این طرح را کالای سلامت محور عنوان کرد.
آقای رحیمی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن یادآوری اینکه حدود ۴۵ درصد عرضه سوپرمارکتها کالای قاچاق سلامت محور است، بر برنامه­ریزی و اولویت بندی در این باره تأکید کرد.
آقای پروینی نماینده سپاه نبی اکرم (ص) پشتیبانی قضایی از دستگاههای ذیربط، جلوگیری از نفوذ برخی مسئولین و به خصوص فرهنگ سازی را از مهمترین راهکارهای پیشگیرانه در امر قاچاق کالا و ارز عنوان کرد.
سرهنگ امیری رئیس پلیس آگاهی استان ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق به ریاست فرمانده انتظامی در استان، همراهی بیش از پیش دادستانی را در کشفیات و شناسائی انبارهای قاچاق خواستار شد.
آقای سجادی نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل یک همایش مشترک بین استانهای غربی جهت رسیدن به وحدت رویه در مبارزه با قاچاق را پیشنهاد داد.
آقای قادری نماینده گمرکات استان کوله بری را  نوعی دور زدن قانون تعریف کرد که باعث از دست رفتن درآمد گمرک می شود. وی  سر و سامان دادن گمرک و بازارچه پرویزخان را هم ضروری دانست.
آقای وقاری نماینده سازمان امور اقتصادی و دارائی استان، تشکیل اتاق فکر مشترک و دعوت از نمایندگان اداره اموال تملیکی و استاندارد را پیشنهاد داد.
آقای علی اشرف کرمی معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه، ضمن انتقاد از مشخص نبودن متولی اصلی مرزها در عمل، شناسائی نقاط آسیب پذیر استان را در مرزها و مسیرها ضروری دانست. وی پیشنهاد داد که در جلسات آتی از نمایندگان اصناف و ۱۰ دستگاه کاشف دعوت به عمل آید.