Archive for دسامبر, 2016

اجرای شیوه نامه ابلاغی استفاده از مجازتهای جایگزین حبس برای جرائم امنیت اخلاقی

در راستای پیگیری اعمال شیوه نامه طبق فلوچارت ابلاغی و معرفی افراد واجد شرایط از مراجع ذیربط برای شرکت در دوره مدیریت مهارت و دانش رفتار (امید) با رویکرد اصلاح و تربیت و استفاده از مجازاتهای جایگزین برای مرتکبین جرائم امنیت اخلاقی توسط کارشناس مشاورین با حضور در پلس امنیت اخلاقی ،با حضور در شعبات ویژه در دادسرا و دادگاههای مرتبط،جرائم امنیت اخلاقی و توجه دادیاران ،بازپرسان و قضات مرتبط با موضوع و رئیس پلیس امنیت اخلاقی فلوچارت مذکور در دفتر کار آنان نصب گردید که مستندات آن نیز به پیوست تقدیم می گردد

دومین جلسه کمیته پیشگیری از قاچاق کالا و ارز

دومین جلسه کمیته پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در روز سه شنبه مورخه ۲۳/۹/۹۵ در سالن جلسات رئیس کل دادگستری با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. دستور کار این جلسه بررسی مصوبات جلسه قبلی؛ بررسی پرونده های مهم و بلا تکلیف؛ و امکان اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های قاچاق بود. در ابتدای جلسه آقای مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و رئیس کمیته پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان ضمن تبریک میلاد پیامبر (ص) و هفته وحدت، برای منادیان وحدت و برابری میان مسلمین آرزوی توفیق نمودند و سپس وظایف ادارات و سازمانهای ذیربط در ارتباط با پیشگیری از قاچاق کالا و ارز  را یاد آور شد که بایستی در مورد اقدامات انجام شده گزارش دهند. آقای مرادیفر بیان کرد که باید اهداف طرحهای پیشنهادی موضوع قاچاق کالا و ارز  مشخص شود که آیا تمرکز بر مبارزه با قاچاق کالاهایی با مشابه ایرانی باشد یا همة کالاها؟ که به نظر می رسد باید بر کالاهایی که در آنها مزیت نسبی داریم تمرکز کنیم و در ادامه بیان داشتند که باید بر قاچاق عمده کالا و نه صرفاً کوله بری در این ارتباط تأکید کرد. آقای مرادیفر هماهنگی بیش از پیش ادارات و سازمانها پیرامون موضوع مبارزه با قاچاق را خواستار شد.

سپس آقای عزتی معاون تعزیرات حکومتی استان به موضوع آسیب شناسی و تخلفات پرداخت و به روز بودن اطلاعات و انجام پژوهشها را در این باره مهم دانست. دسته بندی جرائم و تخلفات، ارائه نظریه تخصصی و مشورتی پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و نقشه راه سال ۹۶ ، فراخوان پایان نامه ها و مقالات مرتبط و پررنگ کردن نقش مردم، اصناف و حکومت در جهت حمایت از تولید ملی از مهمتریت موضوعات مطروحه آقای عزتی در این جلسه بود.

در ادامه آقای کورش لرستانی معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه به بحث اختصاص شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز پرداخت و افزود که  دادستان جدید در اولین فرصت شعبه جدید پرونده های قاچاق را اختصاص خواهد داد.

آقای قادری معاون گمرکات استان به بحث خرید دستگاههای ایکس­ری پرداخت و افزود در حال حاضر تنها یک دستگاه در مرزهای استان وجود دارد که علی رغم هزینه بالای آن افزایش کمی این دستگاه در گمرکات استان احساس می شود که آقای مرادیفر اظهار داشتند تا زمان تأمین اعتبار لازم برای خرید دستگاه ایکس­ری مقتضی است که افراد موثقی تعیین کنید تا اسناد و مجوزهای صادرات و واردات را کنترل و از اصالت اسناد اطمینان حاصل شود.

آقای محمدی مدیرکل اقتصادی و دارائی استان به موضوع نظام جامع گمرکی پرداخت و با اشاره به اینکه از ۵ نقطه مرزی استان فقط مدیریت سه نقطه با گمرک است، به لزوم مدیریت یکپارچه مرزها اشاره کرد. بحث دولت الکترونیک از دیگر موضوعات مطروحه ایشان در این جلسه بود.

در ادامه جنابان سرهنگ قنبری و سرگرد شماعی زاده از نیروی انتظامی به رشد قابل توجه کشفیات و انهدام باندهای بزرگ قاچاق اشاره کردند.

محور بحث آقای رحیمی نماینده معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حول کالای سلامت محور و تقاضا بود که به گفته ایشان باید در این خصوص و در ارتباط با کالاهایی که سلامت مردم را به خطر می اندازد، اطلاع رسانی شود. آقای مرادیفر در این باره به لزوم برگزاری یک جلسه هماهنگی در این باره پرداخت.

آقای سجادی معاون صنعت، معدن و تجارت استان  افزایش گشتهای بازرسی مشترک را با همکاری سازمانهای مرتبط وخواستار شد.

همچنین در این جلسه جهت تعیین تکلیف دو پرونده بلا تکلیف قاچاق بحث شد.

جلسه در ساعت ۱۲ ظهر با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

 

برگزاری آموزش مهارتهای زندگی دردبیرستان الزهرا ناحیه۱کرمانشاه

درمورخ ۹۵/۹/۲۲

راس ساعت ۹/۵  باهماهنگی مسولین محترم آموزش وپرورش  ومساعدت وهمکاری مدیر ومعاون محترم دبیرستان الزهراءناحیه ۱کرمانشاه بامدرسی جناب آقای اکبرعبدی مدرس آموزش خانواده وکارشناس فرهنگی ازحوزه معاونت محترم اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری  کل استان کرمانشاه نسبت به برگزاری کارگاه آموزش مهارتهای زندگی جهت جمعی ازاولیا ودانش آموزان دبیرستان مذکوراقدام گردیدگردید

چهارمین جلسه کارگروه پیگیری عملیاتی نمودن آیین نامه مراقبت بعدازخروج معتادان درکرمانشاه برگزار شد

راس ساعت ۹صبح مورخ۹۵/۹/۱۳چهارمین جلسه کارگروه پیگیری عملیاتی نمودن آیین نامه مراقبت بعدازخروج معتادان درکرمانشاه درمحل مرکزماده ۱۶ درکیلوتر۵ جاده سراب نیلوفرکرمانشاه  به ریاست جناب آقای مرادیفرمعاونت محترم اجتماعی پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه  ودبیری جناب آقای عبدی کارشناس فرهنگی حوزه فرهنگی واجتماعی معاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه  بامیزبانی مرکزماده ۱۶ کرمانشاه با حضور نمیندگان وکارشناسان

۱-فرمانده نیروی انتظامی ۲-اداره کل زندانها واقدامات تامینی وتربیتی استان۳- دانشگاه علوم پزشکی۴-شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر۵-شهرداری۶-سازمان بهزیستی۷-اداره کل کارواموراجتماعی۸-پلیس مبارزه باموادمخدراستان ۹-فرمانداری  وهمچنین کادر مرکز موردنظر ازجمله ۱-مدیرمرکز۲-مسئول فنی مرکز۳- گروه درمانگر۴-مددکاراجتماعی برگزارگردید که ابتداآیاتی چند ازکلام الله مجیدتلاوت و…