Archive for سپتامبر, 2017

بانک ها برای جلوگیری از بروز مشکلات در قراردادها رویکرد پیشگیرانه اتخاذ کنند

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز مشکلات در قراردادهای بانکی و ارائه تسهیلات گفت: در بسیاری از تسهیلات ارائه شده وثیقه های لازم توسط بانک گرفته نمی شود که اقدام نادرستی است.

 

 بهمن مرادیفر در جلسه روسای بانک های استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات بانک ملی استان با بیان اینکه سیاست های کلی در حوزه پرداخت تسهیلات نیز درست نیست و اینکه هرازگاهی به بدهکاران بانکی بخشودگی هایی تعلق می گیرد نیز نادرست است، افزود: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در بحث پیشگیرانه در کنار بانک هاست.
او در ادامه با اشاره به خدمات دستگاه قضائی و مستقل بودن آن اظهار کرد: در هر دستگاه و سازمانی اگر ساز و کارهای لازم و دقیق برای جلوگیری ار بروز تخلفات موجود نباشد مشکلات آن در دستگاه قضائی نمود پیدا می کند در حالی که تنظیم آن ساز و کارها وظیفه دستگاه قضائی نیست.IMG_9480 IMG_9483
او در بحث صدور احکام ورشکستگی و اعسار نیز افزود: قاضی فقط مجری قانون است و باید در موارد احراز ورشکستگی و اعسار حکم به آن صادر کند و ارجاع تقاضای ورشکستگی به کارشناس نیز در واقع تفسیری به نفع بانک هاست چون در بحث ورشکستگی توقف ظاهری تاجر هم می تواند برای قاضی ملاک ورشکستگی باشد و به همین دلیل بنده از ارجاع پرونده های بانکی که بدهکار تقاضای ورشکستگی نموده به کارشناس حمایت می کنم.
مرادیفر با تاکید بر اینکه در این زمینه از کارشناسان رسمی کانون کارشناسان استفاده می شود که صلاحیت آنها توسط مرجع قانونی مربوطه قبلا تایید شده است، گفت: با این کار از سوء استفاده های احتمالی فراوانی جلوگیری می شود.
وی خطاب به مدیران بانک های استان نیز یادآوری کرد که اسناد را درست تنظیم کنید تا آمار پرونده ها نیز کاهش یابد و در این راه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تلاش لازم در جهت کاهش پرونده ها با اقدام های پیشگیرانه به عمل خواهد آورد و این معاونت به عنوان یک بازوی توانا به شما کمک خواهد کرد.
سرپرست بانک ملی استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه گفت: بانک های استان در راستای کمک به بهبود شرایط کسب و کار استان و حل مشکلات مردم بیش از منابع در اختیار خود تسهیلات پرداخت کرده اند.
بهزاد جلیلیان افزود: اگر چه اضافه پرداخت مشمول جریمه می شود اما به دلیل شرایط عمومی و اقتصادی استان روسای بانکها جریمه را قبول کرده و تسهیلات را پرداخته اند.
وی همچنین اختصاص شعب بیشتری برای رسیدگی به بحث ورشکستگی و جلوگیری از اطاله دادرسی را یکی از خواسته های مشترک تمام بانک های استان کرمانشاه دانست.

۳۰۰ هزار کرمانشاهی حاشیه‌نشین‌اند/ شناسایی ۱۱ محله مشکل‌دار

وجود ۳۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین در کرمانشاه و شناسایی ۱۱ محله مشکل‌دار در این زمینه از مباحث مطرح شده در در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمانشاه بود.

IMG_9549 IMG_9587 DSC01028 مجتبی نیک کردار، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، امروز چهارشنبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمانشاه که با حضور مدیرکل پیشگیری های وضعی قوه قضائیه، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه، معاون عمرانی استانداری، معاون  اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و دیگر اعضای کارگروه شورای مذکور و با موضوع هدایت و راهبری کارگروه استانی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری در سالن جلسات دادگستری کل استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس تخمین حدود ۱۹ میلیون نفر در کشور در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند و حدود ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت ۱ میلیونی کرمانشاه حاشیه نشین هستند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: در این راستا ۱۱ محله مشکل دار در کرمانشاه شناسائی شده اند و مطالعات و اقدامات لازم توسط اداره راه و شهر سازی جهت ساماندهی آنها در حال انجام است.

وی جنگ تحمیلی، مهاجرت بی رویه از روستاها به شهر و عدم وجود نظام سلسله مراتب شهری در استان کرمانشاه را از عمده دلایل افزایش حاشیه نشینی در استان برشمرد.

نیک کردار، یکی از برنامه های سالجاری در این ارتباط را خرید و ایجاد ۱۵ سمن سرا جهت استقرار سازمان‌های مردم نهاد در محلات حاشیه ای با هدف ایجاد یک بازآفرینی پایدار عنوان کرد.

آبشوران یکی از مشکلات مهم مناطق حاشیه‌ای کرمانشاه است

بهمن مرادیفر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه نیز ضمن خوش آمد گویی به حضار  و تبریک به مناسبت ولادت امام محمد تقی(ع)   و عید غدیرخم به ارائه گزارشی در خصوص روند پیشگیری از گسترش بافتهای ناکارآمد شهری  و حاشیه نشینی کرمانشاه از بعد اجتماعی، فرهنگی، بومی و مذهبی پرداخت.

 وی عبور رودخانه آبشوران از هسته مرکزی شهر و عدم ایمن‌سازی دیواره های روپوش این رودخانه را یکی از معضلات و مشکلات مهم در این زمینه عنوان کرد.

در ادامه، هر یک از مدیران اجرای کارگروه گزارشی از عملکرد سازمان متبوع خود پیرامون بافتهای فرسوده و حاشیه نشینی ارائه کردند.