Archive for مارس, 2018

دومین کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی ویژه سربازان (فرزندان آفتاب) در کرمانشاه برگزار شد.

دومین کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی ویژه سربازان (فرزندان آفتاب) با پیگیریهای معاوننت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه با حضور سربازان وظیفه یگان حفاظت اطلاعات دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار شد.

در استای اجرای برنامه های تکلیفی و ابلاغی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه (ستاد کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی) کارگاه ویژه سربازان با مدرسی جلال مظفری کارشناس و مدرس موضوع در مورخ ۱۳/۱۲/۹۶ در محل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار گردید. در این کارگاه سربازان وظیفه با مفاهیم مرتبط با سبک زندگی ایرانی اسلامی و راههای کنترل خشم، مهارتهای زندگی، راهکارهای پیشگیری از اعتیاد آشنا گردیده و آموزش های لازم طبق سرفصل های مربوطه به ایشان ارائه گردید. لازم به ذکر است این برنامه در قالب برگزاری کارگاههای متعدد ویژه سربازان (فرزندان آفتاب)  در سالجاری و آینده نیز ادامه دارد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در آغاز بکار ستاد ملی صبر: سزاوار است قاضی در ابتدای محاکمات خود طرفین دعوا را به صلح و سازش دعوت کن

معاون فرهنگی قوه قضائیه در آغاز بکار ستاد ملی صبر: سزاوار است قاضی در ابتدای محاکمات خود طرفین دعوا را به صلح و سازش دعوت کند

مراسم آغاز بکار ستاد ملی صبر ( صلح ، بخشش و رضایت) در دادگستری استان کرمانشاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه ، دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد.

دکتر صادقی با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه مبارک فجر یادآور شد: شهادت حضرت زهرا (س) به نوعی دفاع از ولایت بود. آمال و آرزوی بسیاری از بزرگان تشکیل حکومت اسلامی بود نعمتی که اکنون در اختیار ماست و آنگونه که شایسته است قدرشناس آن نیستیم چرا که در همان زمان قرار گرفته ایم و درک موضوع قدری دشوار به نظر می رسد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با اشاره به تشکل ستاد ملی صبر که هدف ایجاد صلح و سازش و رضایت را دنبال می کند آن را برگرفته از آیات قرآن دانست و خاطر نشان ساخت: ایجاد صلح و سازش در بین مردم به آن معناست که در ضمن به رسمیت شناختن حق افراد و برقراری عدالت و جدی گرفتن آن ، به این نکته  نیز توجه شود که در قرآن کریم به چیزی بالاتر از عدالت توصیه شده است .آن جایی که که قصاص را حق صاحب خون می داند به دنبال آن می فرماید والعفو خیرا یعنی اگر عفو شود بهتر است.

ایشان ادامه داد: مسئله صلح و سازش بسیار مسئله ای جدی در قرآن کریم است و درست است که ما در قوه قضائیه متولی عدالت هستیم اما در ضمن آن باید به موضوع عفو و گذشت و صلح و سازش توجه خاص داشته باشیم . و دستگاه قضائی با مشارکت سایر نهادها و سازمانها و خیرین باید به دنبال آن باشد و آن را به سرانجام برساند . قاضی سزاوار است در ابتدای محاکمات خود طرفین دعوا را به صلح و سازش دعوت کند. چرا که یک ارزش بزرگ است.

دکتر صادقی بعد از اشاره به تاکیدات قرآن به موضوع مورد بحث یعنی ایجاد صلح و سازش ، روایاتی از پیامبر (ص) در این باره مورد دقت قرار داد و افزود: از پیامبر نقل است که افضل نیکی ها بعد از  انجام واجبات ایجاد صلح و سازش در بین مردم است و در جای دیگر می فرمایند: ایجاد صلح و سازش افضل از عبادت هزار سال است. بنابراین کسانی که قدم در این راه خیر می گذارند بدانند که چه کار بزرگی انجام می دهند . و چه نیکوست که این کار بزرگ را با قصد قربت انجام دهند که البته این کار بزرگ نیاز به صبر و بردباری زیاد دارد چرا که کار طاقت فرسایی است.

این مقام مسئول فرهنگی اشاره  ای نیز به صاحبان گذشت کرد و تصریح کرد: انسان هایی که گذشت می کنند دارای روح بزرگی هستند. پدری که از خون فرزند خود می گذرد پای بر نفس خود گذاشته است و در مسیر رهایی از خودخواهی و در تقابل میان عقل و نفس ، جانب عقل را گرفته است بنابراین بزرگ و شجاع است و شایسته تکریم .

قبل از سخنان معاون فرهنگی قوه قضائیه دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری نیز گزارشی از پرونده هایی که منجر به صلح و سازش شده است ارائه کرد و یادآور شد استان کرمانشاه از سال ۹۳ با تشکیل ستاد تالیف قلوب سعی در ایجاد صلح و سازش در بین مردم داشته است و در این مسیر توانسته است تاکنون ۷۰ فقره پرونده قتل را منتج به نتیجه کند.

در پایان این مراسم از آقای دکتر بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه که در حوزه صلح و سازش و اصلاح ذات البین اعم از دادگستری و شوراهای حل اختلاف و خیرین تلاش کرده اند، با اهدا لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد

مبارزه با قاچاق همت و تدبیر ملی میخواهد.

دکتر بهمن مرادیفرمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه:پیشگیری از وقوع پدیده قاچاق تدبیر و همت ملی میخواهد.پیشگیری از قاچاق معیشت جایگزین می خواهدوباید راهکاری برای این امر اندیشه شود.

دکتر مرادیفر معاون دادگستری کرمانشاه در سالن جلسات معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:پدیده قاچاق همت و تدبیر ملی می خواهد.قاچاق علل و عوامل داخلی دارد که باید این عوامل برطرف شود.پیشگیری از قاچاق باید در سطح ملی باشد.باید معیشت جایگزین را برای مبارزه با این پدیده آماده کنیم.

این مقام قضایی افزود :همه به تاثیر مخرب قاچاق آشنا هستیم.اقتصاد خانوار ایرانی متاثر از قاچاق و اقتصاد ملی است.در همه کشور ها قاچاق هست ولی در ایران بالاتر قاچق کلا از میانگین و نرخ جهانی بالاتر می باشد.ما نباید به بهانه قاچاق اجازه دهیم که تولید کنندگان داخلی قیمت ها را بالا ببرند وبه خانواده ایرانی فشار بیاورند و بازار را انحصاری کنند.

دکتر مرادیفر افزود:باید بازدید از مراکز فروش کالاهای قاچاق دوره ای وبه صورت مستمر و کوتاه مدت انجام شود.نباید جرائم اقتصادی برای فروشنده ها به صرفه باشد.اقدامات باز دارنده باید به موقوع ،سریع ودارای فشار مضاعف بر قاچاق چیان باشد.دادگستری استان کرمانشاه ب تمام توان در خدمت ادارات متبوع در جهت بر طرف کردن این پدیده شوم هستند.

در پایان جلسه از فعالان این عرصه من جمله آقای نوید صحرایی دادیار محترم دادسرای عمومی وانقلاب کرمانشاه و آقای دکتر مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اهدا لوح تقدیر و نتشکر گردید.

نصب استند های تاثیرات روانی ورود کودکان به دادگاه

ناامن سازی محلات توزیع و فروش مواد مخدر صنعتی درسطح استان کرمانشاه با استفاده از ظرفیت بسیج

 در راستای ناامن سازی محلات توزیع و فروش مواد مخدر صنعتی سطح شهر کرمانشاه ، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگشتری کرمانشاه و نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرمانشاه تفاهم نامه همکاری امضا گردید.

 در دفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه

دکتربهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان  هدایت حیدری مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه باسرهنگ پاسدار سعیدبهشتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه  در محل دفتر ایشان دیدارو گفتگو نمودند.

 دکتر مرادیفر ضمن تشریح برنامه بر ضرورت هماهنگی و هم افزایی دستگاه های اجرایی در مبارزه با  تولید مواد مخدر صنعتی تاکید کردند و افزودند: ورود بسیج به عرصه مبارزه با مواد مخدر صنعتی به دلیل اینکه تولید این ماده درداخل کشور در حجم کم و کارگاه های متعدد و متکثر انجام می گیرد لذا مبارزه را پیچیده و سخت می کند ولی با توجه به حضور گسترده بسیج در تمام شهر و روستاها و محلات می توان از این ظرفیت عظیم برای شناسایی و انهدام کارگاه های تولید مواد مخدر صنعتی استفاده کرد.

در ادامه سرهنگ پاسدار بهشتی فرماندهی بسیج کرمانشاه اظهار داشت ما برای هر نوع همکاری و عملیاتی اعلام آمادگی می کنیم و در پایان مقرر گردید در اواین فرصت جلسه ای با حضور فرماندهی محترم سپاه نبی اکرم(ص) و با حضور اطلاعات سپاه و پلیس مبارزه با مواد مخدر برگزا رگردد