Archive for ژوئن, 2018

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه: جنگلها و مراتع ثروت ملی ماست و باید در حفظ و نگه داری آن بکوشیم

جلسه معاونت اجتماعی  و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با مدیر کل بحران استانداری با موضوع پیشگیری از آتش سوزی در فصل تابستان در محل دادگستری کرمانشاه برگزار گردید.

در این جلسه آقای دکتر مرادیفرمعاون پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت:جنگلها و مراتع ثروت ملی ماست و باید در حفظ و نگه داری آن بکوشیم با توجه به نزولات جوی مناسب در فصل بهار و رشد گیاهان در  مراتع  باعث تراکم گیاهان خشک در فصل تابستان میگردد وزمینه برای وقوع آتش سوزی مساعد گردیده است. لذا باید با برنامه ریزی هر دهستان ،بخش،شهرستان و همچنین بسیج و سمن ها باید ورود فعال نمود.تا از وقوع حوادث گذشته ممانعت گردد.

در ادامه آقای محمودیان مدیر کل بحران استانداری اظهار داشت: از احساس مسئولیت و دلسوزی معاونت اجتماعی سپاسگزارم که به کمک ما آمده اند تا بتوانین با اعتماد به نفس و انرزی بیشتری به این امر مهم بپردازیم.

ایشان اشاره کرد که همین امروز تلاش میکنم با حضور استاندار جلسه مدیریت بحران استان با موضوع پیشگیری از آتش سوزی جنگلها،مراتع ومزارع برگزار نمایم.

در ادامه مدیر کل بحران استانداری کرمانشاه گفت:به تمام فرمانداران و بخش داران ابلاغ شده است که جلسه بحران با موضوع فوق برگزار کنند.به هلال احمر ابلاغ شده است که در زمینه پیشگیری از آتش سوزی فرهنگ سازی کنند.تمام دهیاران را توجیه نموده ایم که مسئول پیشگیری از آتش سوزی هستند.

در جلسه به سه دستگاه مسئول ابلاغ شده است که طرحهایشان را جهت پیشگیری از آتش سوزی در جلسه ارائه نمایند.

این مقام اجرای در استانداری اظهار داشت که توقع داریم ریاست محترم دادگستری ورود پیدا کند و به روسای دادگستری شهرستان ها دستور دهد که با افراد مخل نظم و امنیت منابع طبیعی برخورد جدی نمایند.نیروی انتظامی امنیت عوامل اجرایی را تامین نماینددر جلسات مجازات جایگزین حبس مجرمین به خاموش کردن آتش گمارده شوند.با ورود نیرو های نظامی و انتظامی مستقر در پادگان ها موفقیت های چشم گیری خواهیم داشت.

هماهنگی انتظامی وقضایی در راستای دستگیری محکومین متواری استان کرمانشاه

به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان کرمانشاه:اولین جلسه کارگروه نمایندگان مراجع قضایی و انتظامی با هدف بررسی راهکارهای کسب توفیق بیشتر در دستگیری محکومین متواری برگزار شد.

دکتر بهمن مرادیفر معاون اجتماعی دادگستری کرمانشاه با اشاره به آمار موجود محکومین متواری و دستگیر نشده استان به مسائل و مشکلات موجود در این راه پرداخت و از همه دستگاههای مرتبط خواست با همدلی و هم راهی و ایجاد سازوکارمناسب به گونه ای عمل کنند که روز به روز شاهد کاهش آمار چنین محکومینی باشیم.

در این جلسه هریک از اعضاء به بیان نقطه نظرات واحد مربوطه خویش پرداختند و در نهایت مواردی در راستای اجرای بهینه طرح به تصویب رسید.

خانواده دارای قداست ویژه ای است و برای حفظ این قداست ما نظارت دقیق و موثر بر مراکز مشاوره خواهیم داشت،

photo_2018-05-31_12-34-50 photo_2018-05-31_12-34-55 photo_2018-05-31_12-35-00 photo_2018-05-31_12-35-04

کارگاه توجیهی مسئولین مراکز مشاوره و کارشناسان روانشناسی و مددکاری متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و خانواده تحت نظر قوه قضائیه در سالن ورک شاپ سازمان بهزیستی با حضور جناب آقای دکتر مرادیفر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه، دکتر قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، خانم دکتر محمدی معاونت پیشگیری بهزیستی استان، آقای کوهی معاونت اجتماعی بهزیستی استان و آقای حیدری مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار گردید. در این جلسه پس از قرائت قرآن کریم آقای حیدری ضمن خیر مقدم به مدعوین دلایل برگزاری جلسه و اهمیت آنرا یادآوری نموده و در ادامه دکتر قادری در خصوص وضعیت طلاق در استان مطالبی اظهار داشتند. در ادامه دکتر مرادیفر ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان به ذکر فضائل اهل بیت رسول الله سلام الله علیها پرداخته و اظهار داشتند اگر مسیر و سنت اهل بیت سرمشق زندگی امروز ما قرار گیرد خانواده ها از این کدورت و تزلزل و نقار به سمت استحکام محبت و شکوفایی پیش خواهند رفت . سپس به تحلیل و تشریح نحوه فعالیت مراکز مشاوره خانواده پرداختند. ایشان اظهار داشتند خانواده دارای قداست ویژه ای است و برای حفظ این قداست ما نظارت دقیق و موثر بر مراکز مشاوره خواهیم داشت، سلامت فکری و اخلاقی و صلاحیت علمی مراکز باید به تایید مراجع ذیصلاح برسد و در ادامه به سوالات و ابهامات حاضرین در خصوص دستورالعمل و نحوه اجرای آن پاسخ دادند.

در پایان مقرر گردید جهت وحدت رویه در ارائه مشاوره موثر به مراجعه کنندگان کارگروهی آموزشی با نگاه بومی تشکیل گردد.

نقش مراکز بازپروی معتادان باید جدی تر دیده شود

دکتر بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه در اولین جلسه کمیته درمان و حمایت های از معتادان گفت مراکز بازپروری معتادان موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر نقش مهمی در کاهش آمار فوت شدگان ناشی از سوء مصرف مواد مخدر داشته است.IMG_5866 IMG_5867 IMG_5868 IMG_5869

در این جلسه که روز یکشنبه  ششم خرداد سال نود و شش در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد آمار فوتی های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر طی ۵ سال اخیر در استان کرمانشاه توسط پزشکی قانونی استان ارائه شد که آمار ارائه شده نشان دهنده کاهش تقریبا ۲۵ درصدی در سال ۹۶ بود. در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ضمن تشریح آئین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان از مرکز بازپروری معتادان به اجرای طرح نماد در مدارس پرداخت و با اشاره به نقش ادارات و دستگاه های مختلف در اجرای این طرح خواستار اختصاص بودجه بیشتری از سوی دانشگاه علوم پزشکی به این طرح شد.