Archive for جولای, 2018

جلسه هم اندیشی با قضات کیفری دو دادگاههای کرمانشاه پیرامون مجازاتهای جایگزین حبس

جلسه هم اندیشی با قضات کیفری دو دادگاههای کرمانشاه پیرامون مجازاتهای جایگزین حبس در راستای اجرای مصوبه مورخ ۱۱/۲/۹۷ هیئت ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری استان و به منظور اتخاذ رویه واحد، اشتراک گذاری تجربیات و شناسائی زمینه های جدید، خدمات عام المنفعه و بهره­گیری از ظرفیت مجازات جایگزین حبس در سالن جلسات رئیس کل محترم دادگستری کل استان برگزار شد.

دکتر بهمن مرادیفرمعاون رئیس کل دادگستری کرمانشاه در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: با تلاش رئیس کل دادگستری کرمانشاه  و قضات شایسته، استان کرمانشاه در زمینه مجازاتهای جایگزین حبس با گذر از ۴۰۰ هزار ساعت رأی در کشور مقام اول را دارا می­باشد، امّا در مورد کیفیت آراء صادره به بحث و تبادل نیاز هست.

این مقام قضایی دادگستری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هدف این جلسه را اشتراک تجارب قضات عنوان و پیشنهاد کرد، همکاران قضائی نکته نظرات و تجارب ارزنده خود و یا نمونه آراء خود در زمینه موضوع را ارسال نمایند که ضمن جمع آوری و در اختیار گذاردن آن آراء جهت دیگر قضات، زمینه برای صدور احکام با کیفیت بهتر فراهم شود، امری که با توجه به اینکه استان کرمانشاه تنها استانی است که کاهش ورودی پرونده ها را داشته است، می تواند به نوبه خود حسن شهرت و سرمایه گذاری بیشتر را برای استان کرمانشاه به همراه داشته باشد.

دکتر برهان خاطری رئیس دادگاه اطفال دادگستری کل استان از اضافه شدن ۱۵ هزار ساعت احکام صادره جایگزین حبس در سال جاری سخن گفت و با اشاره به جشنواره آراء برتر جایگزین حبس که ماه گذشته در تهران برگزار شد، افزود، یک رأی با کیفیت حدود ۲۰ ویژگی دارد که با احصاء و تطبیق آنها با آراء صادره می توان به آراء با کیفیت­تری رسید. آقای خاطری پیشنهاد کرد که هر کدام از قضات بهترین آراء خود در زمینه مجازاتهای جایگزین حبس را بفرستند تا به همراه نمونه مکاتبات انجام شده با نهادهای پذیرنده، عکسها و گزارشات جلسات مربوطه یک کتابچه با محتوای کیفی مناسب چاپ شود.

دکتر بهمن مرادیفر در ادامه جلسه  نیز پیشنهاد کرد که بخشی از محکومین مجازاتهای جایگزین در محلات حاشیه نشین و در معرض آسیب با هدف توانمندسازی و سلامت این محلات به کار گرفته شوند.IMG_6074 IMG_6085

نشست تخصصی اجرای طرح صیانت از منابع آب در دادگستری استان کرمانشاه

در راستای اجرای طرح صیانت از منابع آب، اولین نشست تخصصی با موضوع ایجاد دبیرخانه اجرای طرح در محل دفتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان برگزار شد.

در این نشست، آقای دکتر مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ضمن خیر مقدم گویی به حضار به تشریح طرح صیانت از منابع آب و راهکارهای اجرایی مندرج در آن پرداخت. وی به اهمیت زیاد بحث چاههای غیر مجاز پرداخت و افزود، اگر چه تا امروز تلاشهایی صورت گرفته است، اما هنوز چاههای زیادی هستند که به انسداد نرسیده اند که نتیجه آن تحلیل زمین و ایجاد حفره­ها است و ای بسا سبب ساز زلزله است. وی، افزود، در مورد چاههای غیر مجاز بایستی یک تعیین تکلیف یک ماهه انجام شود و پرونده های چاههای غیرمجاز هم با تلاش قضات کمیسیون آبهای زیرزمینی تا پایان سال تعیین تکلیف شوند.

دکتر مرادیفر این مقام قضایی دادگستری کرمانشاه در گام اول ایجاد دبیرخانه را در این برنامه خواستار شد و ادامه داد، در این دبیرخانه با ورود و همکاری سازمانهای دخیل در موضوع در مورد اکیپهای گشت، نیروها، دعاوی جبران خسارت، گشت چاههای غیر مجاز، کنترل اضافه برداشت، شناسائی ادوات حفاری از طریق GPS  و سایر موضوعات مرتبط اقدام خواهد شد.

آقای مروت قبادی سرپرست شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ضمن تشکر از بذل حساسیت دستگاه قضا  به بحث صیانت از منابع آب، ایجاد هماهنگیهای و یک صدایی را میان دستگاههای اجرایی، تقنینی و قضایی  و در خود دستگاههای اجرایی جهت برون رفت از چالشهای حوزه آب ضروری دانست و برگزاری منظم این جلسات را در این راه مهم ارزیابی کرد. آقای قبادی با اشاره به طرح احیا و تعادل بخشی، تأمین اعتبار مهمترین مسئله اجرای طرح های حفاظت از منابع آب دانست. بحث دیگر آقای قبادی تأمین اعتبار جهت نیروهای گشت و بازرسی بود که قرار شد مراتب ضمن مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در نشست آتی شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هم مطرح شود.

وجود کمیته ها و جلسات موازی در زمینه حفاظت از منابع آب و مشکلات اجرای انسداد چاهها علی­رغم صدور احکام قضایی مناسب مهمترین موضوعات بیان شده آقای مهندس شهلایی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب کرمانشاه در این نشست بود.

آقای احمدی مسئول دفتر حقوقی شرکت آب منطقه ای به  کمبود اعتبار در راستای تنظیم دادخواست جبران خسارت اشاره کرد و آقای رحیمی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان دقت بیشتر کمیسیون در صدور را خواستار شد.IMG_6064 IMG_6067 IMG_6069

بهمن مرادیفرمعاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه: سرویس های دانش آموزی؛ دغدغه ای که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد

photo_2018-06-20_11-54-11

photo_۲۰۱۸-۰۷-۱۹_۱۳-۱۸-۳۷

جلسه هم اندیشی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و سازمان تاکسیرانی:

⭕️ تأکید بر ساماندهی سرویس مدارس شهر کرمانشاه با استفاده از سامانه سپند

بهمن مرادیفرمعاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه:

سرویس های دانش آموزی؛ دغدغه ای که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد

 دربرگزاری جلسه معاونت محترم پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه با مسئولین تاکسیرانیفرصت طلایی تعطیلات تابستانی مدارس جهت ساماندهی وبرنامه ریزی هرچه بهتردرخصوص سرویسهای ایاب وذهاب دانش آموزی مورد توجه خاص مسولین قضایی و تاکسیرانی کرمانشاه گردید.

دکتر بهمن مرادیفر معاون دادگستری کرمانشاه گفت: آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس، یکی از دغدغه های والدین ایاب و ذهاب فرزندانشان به مدرسه است و موضوع سرویس مدرسه، نرخ آن، امنیت و ایمنی خودروها، صلاحیت رانندگان و… همه و همه ذهن والدین را به خود مشغول می کند.

این مقام قضایی در ادامه افزود: واقعیت امراین است که اولیای دانش آموزان خصوصآ دانش آموزان دخترباتوجه به حساسیت بالای پیشگیری ازآسیبها دراین بخش همه ساله درآغازسال تحصیلی جدید دغدغه های خاصی  نسبت به سرویس فرزندان خودشان دارندوگرچه بحمدالله به همت مسولین آموزش وپرورش ومدیران دلسوزمدارس ومجموعه خدوم تاکسیرانی ونیروی انتظامی ودستگاه قضایی استان ودیگردلسوزان نظام تاکنون مشکل خاصی دراین زمینه دراستان نداشته ایم واعتمادمردم را جلب نموده  لذا ازاین به بعد هم باید این  اعتماد راباتوکل به خداوند متعال وتدبیر ومدیریت کاروراه اندازی سیستم ارزشمندسامانه پایش ناوگان دانش آموزی موسوم به سپند را که باتوجه به امکانات وتدابیر دیده شده دراین سیستم که میتواند نظم خاصی را به این کارببخشد حفظ نموده ودغدغه های اولیا ومسئولین را انشاا…به حداقل ممکن برسانیم .

در ادامه مهندس سلیمانی رئیس سازمان تاکسی رانی کرمانشاه نیز ضمن خیرمقدم به حضوردکترمرادیفر ازهمراهی  وهمدلی صادقانه ومستمرایشان با مجموعه مرتبط با موضوع سرویسهای دانش آموزی قدردانی واین ارتباط را درسطح کشورکم نظیر وحتی بی نظیر توصیف کردوی وجود این مسئول خدوم رانعمتی برای استان دانستند وی ضمن تایید بیانات جناب آقای دکترمرادیفر اظهارداشتند که انشاا…تصمیم جدی دارند که موضوع راه اندازی سیستم ارزشمندسامانه پایش ناوگان دانش آموزی موسوم به سپندرابرای سال تحصیلی پیش رودراولویت کاری خودشان قرارداده وآن رااجرایی فرمایندایشان به پاره ای ازمشکلات حوزه تاکسیرانی ازجمله مسافربرهای شخصی توجه نموده وبرای حل آن سازمان تاکسیرانی را نیازمند به همکاری بیش ازپیش دستگاه محترم قضایی ومجموعه انتظامی وپلیس دانست .

اولین کانون سلامت کرمانشاه با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه افتتاح شد

IMG_6039 IMG_6046اولین کانون سلامت کرمانشاه در محله جعفرآباد با حضور دکتر بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه افتتاح شد.

در این مراسم که  تعدادی از مسئولین بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی استان، شهردار منطقه ۳ کرمانشاه و جمعی از معتمدین و بزرگان محله جعفرآباد کرمانشاه حضور داشتند

  دکتر بهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  اشاره کرد که وجود چنین کانونهایی را در تامین مراقبت های اولیه بهداشتی و بالا بردن سطح سلامت مردم مهم ارزیابی نموده و خواستار توجه بیشتری به محلات محروم و فقیرنشین شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ضمن اینکه فراهم نمودن امکانات ورزشی و تفریحی سالم را در کاهش آمار جرائم مهم دانست اجرای طرح نماد در محلات محروم را در کاهش آسیب های اجتماعی و روانی دانش آموزان موثر ارزیابی کرد و گفت در اجرای طرح نماد در سطح کرمانشاه باید محله جعفرآباد و مناطق محروم همانند آن در اولویت بوده و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با همکاری آموزش و پرورش استان این  طرح را در مدارس این مناطق اجرای خواهد کرد.

در پایان این مقام قضایی دادگستری کرمانشاه از محله فقیرنشین ملاحسینی بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان محرومیت ها کمبودهای این مناطق قرار گرفت.

جلسه هم اندیشی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه و اتاق اصناف کرمانشاه

photo_2018-06-20_11-54-11جلسه هم اندیشی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه و اتاق اصناف کرمانشاه در دفتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه تشکیل شد. در این جلسه که با هدف شناسایی رویه و عرف های صنفی ایجاد کننده اختلاف و دعاوی و نیز بررسی وضعیت استان به منظور شناسایی خلاهای اجرایی تفاهم نامه فی ما بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اتاق اصناف ایران در حوزه داوری برگزار شد دکتر مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ضمن تشریح رویکرد مثبت قوه قضائیه نسبت به داوری در حل و فصل اختلافات خصوصا اختلافات صنفی انعقاد تفاهم نامه داوری را گامی رو به جلو در کاهش پرونده های ورودی به دادگستری و حل و فصل سریع تر اختلافات دانست و بر اجرایی شدن هر چه سریعتر آن در استان تاکید کرد. آقای صفایی عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه نیز ضمن ارایه گزارش در خصوص وضعیت اصناف کرمانشاه اجرایی شدن تفاهم نامه داوری را از جمله دغدغه های اتاق اصناف دانست و گفت در جریان انعقاد تفاهم نامه به صورت فعال حضور داشته ایم و اجرایی شدن آنرا در استان به صورت جدی پیگیری می کنیم. آقای صفایی اصلاح اساسنامه اتاق اصناف و همکاری دبیرخانه هیات عالی نظارت بر اصناف با اتاق اصناف را در اجرایی شدن تفاهم نامه اساسی دانست و خواستار پیگیری و مساعدت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه شد.

 

IMG_6014 IMG_6013

امضای تفاهم نامه همکاری تاکسیرانی کرمانشاه با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه تفاهم نامه همکاری مشترکی با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان امضا کرد.

 

🔴معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با سازمان تاکسی رانی  به منظور همکاری در جهت کنترل و پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی تاکسیرانان از لحاظ قدرت تعامل با شهروندان، به عنوان قشری که بیشترین ارتباط را با لایه های مختلف جامعه دارند، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 

🔴مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، با تأکید بر اینکه عوامل وقوع جرم و آسیب های اجتماعی چند وجهی است و مؤلفه های مختلفی در وقوع آن مؤثر است، گفت: کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری تمام دستگاهها و سازمانهای کشور است و هم افزایی توان و امکانات همه دستگاهها را می طلبد.

 

🔴در ادامه دکتربهمن مرادیفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه گفت:این تفاهم نامه در ۶ ماده و دو نسخه با موضوع توسعه همکاری های مشترک و بهره مندی از ظرفیت، توانمندی و تجارب طرفین به منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی تنظیم و منعقد شده است.

 

🔴وی گفت: تدارک همفکری ها و همکاری لازم در زمینه های اطلاع رسانی، تبلیغاتی و سایر مواردی که در تحقق بند ۵ از اصل ۱۵۶ قانون اساسی و تبصره های ذیل قانون پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران لحاظ گردیده، تعامل به منظور مشارکت در پیشگیری و وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و گسترش فرهنگ و مسئولیت اجتماعی جامعه، همکاری و به اشتراک گذاری مناسب ظرفیت های موجود طرفین تفاهم نامه و ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء سطح دانش تاکسیرانان در زمینه های پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی، از اهداف این تفاهم نامه است.

 

🔴سلیمانی در ادامه برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی(کنترل خشم و تاب آوری و ارتباط کلامی مؤثر با رویکرد دینی و مذهبی، مهارت حل مسئله و…)، مشارکت و همکاری در برگزاری همایش ها و کارگاههای مرتبط با آسیب های اجتماعی برای رانندگان حمل و نقل درون شهری و خانواده های آنان را از موارد همکاری طرفین تفاهمنامه برشمرد.

 

🔴وی با بیان اینکه نهاد شهرداری و حمل‌ونقل درون‌شهری(تاکسی) ارتباط مستقیمی با مردم دارد و شهروندان در طول روز چندین بار از تاکسی های درون‌شهری استفاده می‌کنند که قرار است از این موضوع استفاده کنیم، یادآور شد: در فاز اول تاکسیرانان در مسیرهای مختلف شامل تاکسی فرودگاه، تاکسی بی‌سیم و تاکسی گردشی تحت پوشش آموزش و مفاد اجرایی مورد امضای تفاهمنامه قرار می‌گیرند.

 

🔴معاون اجتماعی دادگستری کرمانشاه

مدت زمان این تفاهم نامه همکاری را از تاریخ انعقاد آن به مدت دو سال اعلام کرد و تصریح کرد: در صورت توافق طرفین به مدت مشابه تمدید می شود.