کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرآیندی زمان‌بر و نیازمند همکاری مستمر دستگاه‌های مختلف است

حضورمعاونت اجتماعی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری درجلسه هم اندیشی کارشناسان تربیت بدنی وسلامت وپیشگیری

 

معاون تربیت بدنی و سلامت استان:تزریق نشاط و ارتقای سلامت دانش‌آموزان وظیفه‌ی اصلی تربیت بدنی است

جلسه هم‌اندیشی کارشناسان سه حوزه تربیت بدنی، بهداشت و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی نواحی ۲۴گانه استان با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت استان، دکترمرادیفرمعاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و معاون پیشگیری بهزیستی استان، در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره یک برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، معاون تربیت بدنی و سلامت استان، در جلسه هم‌اندیشی کارشناسان سه حوزه تربیت بدنی، بهداشت و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی نواحی ۲۴گانه استان گفت: بر اساس سند تحول بنیادین، یکی از اهداف آموزش و پرورش، ارتقای سلامت و افزایش نشاط میان دانش‌آموزان است و بهترین گزینه برای افزایش نشاط، ارتقای سلامتی وکاهش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان تربیت بدنی است و باید بر لزوم استفاده از این پتانسیل در ساعت درس تربیت بدنی و مسابقات ورزشی تاکید و توجه ویژه داشت.

سلمان محمدی افزود: در سال تحصیلی گذشته، معاونت تربیت بدنی استان با پوشش صد در صدی به تعهدات خود بر اساس تفاهم‌نامه، موفق به کسب مقام اول در کشور شد و این موفقیت با انسجام، همدلی و تلاش‌های فراوان شما کارشناسان و معلمان تربیت بدنی در خط مقدم سنگر تعلیم و تربیت محقق شده است.

این مقام ﻣﺴﺆول آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تابستان گذشته، در بحث مسابقات ورزشی دانش‌آموزی، عملکرد قابل قبولی را از خود ارائه دادیم. معلمان تربیت بدنی خانم استان نیز در رقابت‌های علمی تخصصی کشور موفق به کسب مقام چهارم در کشور شدند. در بحث توانمندسازی نیروی انسانی بیش از ۵۰۰۰ آموزگار پایه با اولویت مدارس دخترانه دوره اول در سطح استان، آموزش‌های لازم را در زمینه تربیت بدنی فراگرفتند. پیش از آغاز سال تحصیلی نیز کاروان‌های حامل وسایل ورزشی به سراسر استان ارسال شدند.

دکترمرادی‌فر، معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ضمن تشریح پروژه نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) ولزوم توجه به تدابیر پیشگیرانه درپیشگیری ازآسیبهای اجتماعی درحوز دانش آموزی گفت: طرح نماد، یکی از طرح‌های مراقبتی – محافظتی برای دانش‌آموزان است و با مداخله به موقع، موثر و مفید، می‌توان بستری مناسب برای رفع و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان فراهم کرد.

در ادامه این جلسه، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی یک شبه به وجود نیامده‌اند، گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرآیندی زمان‌بر و نیازمند همکاری مستمر دستگاه‌های مختلف است. طرح‌هایی مانند نماد که در آموزش و پرورش به‌خوبی در حال اجرا است و برای اثربخشی و توسعه این طرح، سایر ارگان‌ها نیز باید پای کار باشند. در راستای افزایش نشاط میان دانش‌آموزان، معاونت تربیت بدنی و سلامت استان به خوبی به رسالت خود عمل کرده است که جای تقدیر دارد؛ چرا که افزایش نشاط یکی از راه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

معاون پیشگیری بهزیستی استان، ضمن تشکر از معاونت تربیت بدنی از اجرای بسیار مطلوب طرح مشارکت‌ها، گفت: طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان از طرح‌های جدید ارتقای سلامت و سرمایه انسانی است که در سال تحصیلی گذشته با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و بهزیستی در ۳۰ مدرسه در سطح نواحی سه‌گانه و شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب و هرسین به اجرا در آمده است و امیدواریم در سال تحصیلی پیش رو با توجه به نتایج خوبی که طرح داشته است، آن را در بیش از ۲۰۰ مدرسه به اجرا در بیاوریم.

یک نظر بگذارید

نظرسنجی