حضوردکترعدالت خواه در مراسم هفته پیوند اولیاومربیان آموزش وپرورش استان کرمانشاه

حضوردکترعدالت خواه در مراسم هفته پیوند اولیاومربیان آموزش وپرورش استان کرمانشاه

با حضور رئیس کل دادگستری، مدیرکل آموزش و پرورش ، مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش، رﺅسای نواحی سه‌گانه آموزش و پرورش استان کرمانشاه و جمعی از ﻣﺴﺆولان و کارشناسان حوزه‌ی تعلیم و تربیت، روز چهارشنبه ۲۵ مهرماه ، آیین گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در هنرستان صنایع شیمیایی ناحیه یک، برگزار شد.

دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری در این مراسم، از خدمات ارزنده‌ی دستگاه تعلیم و تربیت در آموزش، فرهنگ‌سازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تجلیل کرد و گفت: علاوه بر آموزش، شکل‌دادن به رفتار و تربیت دانش‌آموزان، رسالت خطیر دیگری است که آموزش و پرورش باید به آن پرداخته و در تحصیل آن بکوشد. مشاوران و مربیان تربیتی آموزش و پرورش در تربیت دانش‌آموزان نقش اساسی ایفا می‌کنند و در این زمینه باید از افراد متخصص و باتجربه استفاده کرد که نتیجه مطلوب‌تری به دنبال خواهد داشت.

ایشان افزود: اولیای دانش‌آموزان باید مشکلات پیچیده‌ی دنیای امروز را بشناسند و راه‌های برون‌رفت از این مسائل را به فرزندان خود بیاموزند تا جوانان این سرزمین زرخیز، در باتلاق ناهنجاری‌های اخلاقی فرو نروند و گرفتار گرداب حوادث دنیای ماشینی نشوند.

رئیس کل دادگستری یادآور شد :باید فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدیدهای آن را به فرزندان‌مان بشناسانیم تا از فرصت‌های فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتالی بهترین بهره را ببرند و تهدیدهای آن را با تفکری خلاق و عملی فعالانه پشت سر بگذراند و این تهدیدها را به فرصت‌هایی تبدیل نمایند.

دکتر عدالت خواه با اشاره به وضعیت کنونی جامعه خاطر نشان ساخت شرایط کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی به گونه‌ای است که از تمام‌ ظرفیت‌ها و فرصت‌ها باید برای افزایش سواد اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد و بدون شک یکی از بهترین ظرفیت‌ها، آموزش و پرورش است.

یک نظر بگذارید

نظرسنجی